Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltatói szerződésembe...

Ha a munkáltatói szerződésemben az van, hogy 2éven belül ha visszalépek, felmondok a melómon (egyéni vállalkozó vagyok) vissza kell nekik fizetnem 1millió Ft-ot és véletlen kismama lennék akkor mi van?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:

akkor jó nagy hülye voltál, hogy ilyet aláírtál


amúgy meg mi az a munkáltatói szerződés? megbízásid van, nem?


mindenesetre beszélj ügyvéddel, hogy jogszerű-e a szerződés és támadható-e!

2011. aug. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha egyéni vállalkozó vagy, nincs munkáltatód.

2 éven belül mitől lépsz vissza? Elvállaltál egy 2 éves munkát és attól?

"felmondok a melómon"? Felmondasz a munkahelyeden, vagy felmondod a szerződést a munkára?

"vissza kell nekik fizetnem 1millió Ft-ot": Adtak neked a munkára előlegként 1milliót, vagy többet és azt (abból) kell visszafizetned ha nem végzed el a munkát?

Mi van pontosan a szerződésedben? Mert ez így, ahogy leírtad, egyáltalán nem tiszta.

2011. aug. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez a hűségnyilatkozatos biztosításos melókra jellemző, sajnos szabályos szerződés, hogy az első évben kapott garantált jutalék feltétele, hogy minimum 2 évig vagyis még rá 1 hétre kötelező, hogy ott legyen, különben visszaírják. Ennyit a garantált jutalékokról. Pl. ilyesmi van a generálinál is és teljesen szabályos. Ha szülnél se kapnál semmilyen ellátást, mert ugyanúgy a vállalkozóidnak kint kell lennie még a hűségnyilatkozat alatt, ha nem akarod az 1 millió ft-ot visszafizetni és mivel az főállású jogviszonynak számít, nem leszel jogosult gyesre sem, amíg nem adod vissza a vállalkozóit. Ja és ezt befogják hajtani, ha megszeged a szerződésed, ugyanis végrehajtó cégnek átadják. Egy volt munkatársam jutalék visszaírások miatt vesztette el az autóját, mikor már 2 éve nem volt a cégnél, ilyen tartozások miatt.
2011. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*javítok, hogy még rá 1 évre
2011. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! nekem is ilyen szerződésem van, de nekem arról szól, hogy az első évben olyan szintű kedvezményeket kapok a hely bérléséért, mint amilyet máshol sehol, és ha 2 éven belül elhúzok, akkor a kedvezményt kell visszafizetni. elég húzós, énis így ragadtam egy helyen, viszont több munkatársam is elhúzta a csíkot, nem lett rajtuk behajtva semmi. milyen munka ez? nem vagy véletlenül fodrász?
2011. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a 3.válaszoló betalált generális biztosításközvetító vagyok.

És nem gyest,hanem gyedet sem kapnék emiatt? de mi jogon? hiszen ledolgozik nekik x időt,miután fieztniük kéne!!!!

nem értem..............

2011. aug. 7. 22:10
 7/9 A kérdező kommentje:
na oké,tételezzük fel tényleg teherbe esnék,a babát megtartanánk visszaadnám értelemszerűen a vállalkozóit egy év után,de 2éven belül,akkor sem kapok gyedet???
2011. aug. 7. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
gyedet kapsz, ha nem vagy vállalkozó
2011. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de az vagyok,de ha szüneteltetem akkor is megkapom??
2011. aug. 8. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!