Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún milyen tesztet...

Állásinterjún milyen tesztet íratnak?

Figyelt kérdés
Lesz a héten egy állásinterjú és egy tesztet említettek az interjú előtt. Általában milyen fajta tesztet szoktak íratni? Mire készülhetek? (adminisztrációs, telefonálgatós munka de közvetlenül is találkonék emberekkel)
2011. aug. 8. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

kb 600 különféle teszt van


a te munkakörödben valószínűleg lesz:

pszichológiai

számolás/szövegértés

figyelem

monotonítás-tűrés

2011. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!
2011. aug. 8. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:

így van, rengeteg féle teszt létezik.

Nekem tegnap egy állásinterjúm, ahol kaptam puzzle-szerű feladatokkal teli könyvecskét. Volt tipikus puzzle része, illeszd be a megadott 6 lehetőség közül a helyeset. Volt olyan is, ami erősen egyenes és fordított arányosság gyanús feladat volt. Volt benne logika bőven.És mindegyik feladat rajzos-ábrás volt.

Én sunyi módon meglestem az enyémet, a 60-ból csak 7-et bakiztam. Ahhoz képest nem rossz, hogy 10 éve nem is matekoztam. :D xd

2011. aug. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, most olvasom, hogy telefonos meló... Akkor számíts arra, hogy bizony a beszélőkédet is lecsekkolják.

Valószínű, hogy csoportos állásinterjúra mész, különben nem lenne teszt. Általában így néz ki: csoportos tesztírás, a hr-es kijavítja a teszteket, aztán felsorolja, hogy kik azok, akik maradjanak. Lehet még egy teszt, és ismét névsorolás.

Aztán vagy kis csoportos beszélgetés vagy mint érettségin, húzol egy témát és arról kell beszélni rövid ideig. Ismét névsor.

Majd rövid négyszemközti beszélgetések. És majd értesítenek.

Nekem nagyon gáz volt a szóbeli része, mert idegenek előtt kellett beszélnem egy olyan dologról, amiről ismereteim sincsenek. Két értelmes mondat nem jött ki belőlem.

De nekem az tetszett, hogy nem úgy küldte el az embereket, hogy A,B, C mehet haza, hanem X,Y,Z maradjon.

2011. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!