Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka 14 évesen?

Diákmunka 14 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

13 éves vagyok, jövőre (2012. július elején) töltöm be a 14. életévemet. Szeretnék diákmunkát vállalni, amikor már betöltöttem a 14-et. Egy írószer boltra gondoltam, ahová elég sokat járok, és a tulaj is személyesen ismer. Hivatalos lenne, ha én ott dolgoznék jövőre? Vagy törvénysértés? Nekem nem is fontos a túl sok fizetés(sőt, a fizetés sem a legfontosabb), de imádom az írószer boltokat járni. 174 cm vagyok, koromnál érettebbnek néznek az emberek, minimum 15 évesnek. Többször megszólították már, hogy: "Elnézést, tudna nekem segíteni? Melyik radír a jobb?" vagy hasonló dolgokat, mert azt hitték, hogy eladó vagyok. Ezáltal eszembe jutott, hogy mi lenne, ha tényleg dolgoznék abban a boltban. Imádom az írószereket, már 4 éves korom óta a kedvenc boltom az írószer bolt. Szerintetek felvennének? Szüleim benne vannak, elengednének jövőre, ha ez kivitelezhető lesz. Milyen papírokat kell majd aláírnom/aláírnunk? Mit kell tudnom a diákmunkáról?

Kicsit hosszú lett, ne haragudjatok! Köszönöm előre is a válaszokat! 13/L


2011. aug. 10. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
15 vagy 16 éves kortól lehet. Addig illegális, esetleg időseknek segíthetsz a szomszédban vagy az utcában.
2011. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

14 évesen csak művészeti tevékenységet végezhetsz munka gyanánt (színészet éneklés stb), vatera/teszvesz szülői felügyelettel vagy, ha SZAKISKOLÁBA jársz, akkor szakmai gyakorlatra mehetsz, de diákmunkát NEM vállalhatsz és nem is vesznek fel

15 évesen iskolai szünetekben szülői engedéllyel vállalhatsz diákmunkát

16 évesen mehetsz bármikor diákmunkára

2011. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Hát, ki kell várni, mert készül valamilyen törvénymódosítás, amiben talán leviszik a diákmunka korhatárát. Addig nem lehet tudni, mi lesz jövőre!


(Egyébként aranyos vagy, hogy ezen gondolkozol, én drukkolok neked! ;)

2011. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát igen, tavalyelőtt-tavaly színészkedtem a színházban, egy elég nagy sikerű darabot adtunk elő. Akkor már adókártyát is kellett is kellett csináltatnunk, mert hát adóznom kellett 11 évesen, a bevételemből,amit kaptam a színháztól. :S Köszönöm, később még írok, hogy mi lett, mert majd megkérdezem, hogy jövőre felvennének-e. :) Az írószerbe.
2011. aug. 10. 14:12
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Hú, gratulálok, hogy már csináltál ilyesmit! Ügyes vagy!
2011. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

"Köszönöm, később még írok, hogy mi lett, mert majd megkérdezem, hogy jövőre felvennének-e. :) Az írószerbe."

hiába kérdezed, mert nem vehetnek fel

2011. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az a helyzet, hogy hivatalosan 15 éves kortól lehet. De nagyon jó a hozzáállásod, bár mindenkinek ilyen lenne!


Én 25 éve 10 évesen biciklivel ételt hordtam egy osztálytásammal párban 3 vagy 4 címre (alkalmanként 5Ft-ért de a konyhás nénik csúsztattak egy-egy sütit is olykor:) )


13 évesen mi még a visegrádi kompnál mostunk szélvédőt, kocsit és nem volt lenézett "csöves" munka. Még azon a nyáron konzervgyárban is dolgoztunk, de csak 2 hetet lehetett.


14 évesen bontott téglákat pucoltam (az kemény munka volt)


15 évesen epret, málnát szedtem (ezt utáltam legjobban és rosszul is fizetett)


16 és 17 évesen egy biztosítónál borítékoltam, adatrögzítettem


18 évesen pedig egy külön adatbázist készítettem a hozzá tartozó beviteli programmal


Aztán biztonsági őrként és pizzafutárként dolgoztam ameddig meg nem lett a technikusi, majd katonaság és végre normális munka (ami mellett csináltam a fősulit)

2011. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
igazatok van! de remélem változik a törvény addigra. :)
2011. aug. 10. 22:09
 9/20 A kérdező kommentje:
ó, és köszönöm. :)
2011. aug. 10. 22:10
 10/20 Máté1999 válasza:
81%

remek hogy ilyen jo a hozáállásod, kell valami kiskönyv meg valami papírok.

Sok szerencsét, és jó munkát XD

2011. aug. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!