Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan megy a diákmunka 15...

Hogyan megy a diákmunka 15 évesen? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Hogyan megy a diákmunka 15 évesen ?

Egyátalán fog nekem valaki munkát adni ?

Ez a dolog adóköteles?

Milyen gyakorisággal tudok majd munkát kapni ? (Gödöllő , és környéke )

Körübelül milyen árakra számítsak ?

Takarék vagy Iskola , vagy milyen szövetkezeteknél jelentkezzek ?


2011. ápr. 30. 16:19
 1/5 A kérdező kommentje:
UI.:Meló-Diákon most olvastam , hogy csak 16 éves kortól lehet munkát vállalni . A jogszabályok szerint a nyári korhatár nem 15 ?:(
2011. ápr. 30. 16:26
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Először is olvasd ezt el.

Minden munkavállalás adóköteles, hiába vagy diák és dolgozol. Ez rátok is ugyanúgy érvényes! Fekete munkát meg nem ajánlok, mert ha kiderül, anya - apa 'dádát' kap. És, akkor még finoman fejeztem ki magam.

Attól függ a gyakoriság, hogy a diákszövetkezeteknél milyen munkára jelentkezel. Na, meg, hogy a munkára mennyien vannak?!

Ált. úgy zajlik, hogy bemész, regisztrálnak, akkor kitöltesz egy lapot, hogy milyen munkakörökre gondoltál, milyen térségben, etc. Ha van valami aktuális, ami neked jó lenne, akkor szólnak.

Árak változók, diákszövetkezettől, munkakörtől függetlenül. Ált. 350-400 ft/órabér.

2011. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Építőipari vállalkozáshoz menj segédmunkásnak. Annyit keresel mint a rendes segédmunkás csak nem kell rá adóznod. Én is 15 vagyok és olyan helyre megyek csak kecskeméten
2011. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És te hol kaptál munkát ? Meik közvetítőnél ?
2011. ápr. 30. 18:40
 5/5 Bence87 ***** válasza:
Iskolai szünidőben dolgozhatsz, de szülői engedéllyel csak. De sajnos mindenhol 18 éven felülieket keresnek. Ahol nem, ott meg 16 éven felülieket. 15 évesen nehéz lesz munkát találni.
2011. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!