Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire szükséges Angliában...

Mennyire szükséges Angliában a szakmai papír, ha valaki ért ahhoz amit csinál?

Figyelt kérdés
Dolgoztam már Angliában mint segédfestő 2 hónapot ,igaz előtte még ecsetet sem fogtam a kezemben sűrűn. Itthon csináljam meg a szakmát és utána menjek ki ,vagy avval a papírral amit itthon szerzek úgysem mennék sokkal többre mintha ott a festő mellett tanulnám ki a szakmát?
2011. aug. 18. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen szalmáknál bizony elvárnak egy csomó megfelelőpapírt.

A párom itt Angliában végezte el a villanyszerelői iskolát és megvan neki az összes engedélye,bizonyítványa.Mégis elég nehezen talál a szakmájában melót,mert még nincs gyakorlata.Jelenleg inasként dolgozik mester mellett (ez a gyakorlati ideje)

HA tudod papírokkal igazolni hogy dolgoztál már festőinasként kint,és ad is a cég referenciát akkor tanuld ki otthon a szakmát,mert olcsóbb jóval mint itt kint.Ha meglesz akkor kijössz,elvégzel pár + vizsgát ami kell,és hitelesíted a szakmádat.Utána ha keresnek festőt megpályázhatod.

2011. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a te szakmádban számít-e a papír, de én az informatika területén dolgozom, elvileg a munkakör betöltéséhez diploma kell(benne volt az álláshirdetésben), de nekem nincsen diplomám, csak egy otthoni felsőfokú intézményben szerzett OKJ, de eddig ezt senki sem kérte tőlem. Ahol eddig dolgoztam a szakmán belül, mindig volt szakmai interjú, valahol teszt is, de igazából papírt nem kértek sehol sem.(Alkalmazottként dolgozom, mint szoftver fejlesztő/tesztelő) De gondolom, aki magasabb beosztásra pályázik ott azért kell.
2011. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ma 20:31

Azért a te szakmád teljesen más terület,mint a kérdezőé.

Aki az építőiparban akar elhelyezkedni annak elég komoly szabályoknak kell megfelelnie..

2011. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából akivel én festettem 11 éve csinálja ezt és nincsen papírja róla ,de munkája viszont bőven akad, én úgy gondolom lehet többet ér kint az angol referencia mint az itthoni papír
2011. aug. 19. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!