Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora az a minimális pénzöss...

Mekkora az a minimális pénzösszeg/vagyon, amely már anyagi függetlenséget biztosít?

Figyelt kérdés

Az összeg milyen módon való befektetésével képzelitek el ennek elérését?

Nyilván ez attól is függ hogy milyen életszínvonalon szeretne élni az ember, de legyen szó mondjuk egy normális középrétegbeli életszínvonalról.

Pár hónapja volt a tv-ben egy összeállítás a különböző vetélkedők nyerteseiről, és pl. megszólalt a (ha jól emlékszem) pókerarc nyertese is, aki 50 milliót nyert, és azt nyilatkozta, hogy ez az összeg függetlenné tette.

Kinek mi a véleménye?


2011. aug. 22. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A mai kamatokkal 150-180 millió kell havi félmillió nettó kamathoz. Az elég kényelmes életet biztosít.

Melyik adás volt az és melyik adón? Nincs meg a link véletlenül?

2011. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Linket sajnos nem tudok adni. RTL Klub-on volt, talán a fókusz-ban, a saját vetélkedőinek nyerteseivel készített riport valamikor az elmúlt 3-4 hónap során. Ha van türelmed a honlapjukat végigbújni, akkor talán meglesz.


Köszi a véleményed!

2011. aug. 22. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. 100 millióból meg tudsz élni. De ha a pénzt nem csak beteszed egy bankszámlára, hanem ügyesen forgatod, akkor 50 is elég lehet. Egy pókerjátékosról el tudom képzelni, hogy jól üzletel például részvényekkel.
2011. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés! Nemrég gondolkoztam rajta én is.

Én (sajnos?) kényelmes ember vagyok. Nem lusta, csak szeretek kényelmesen élni és vannak igényeim (ami nem extra, de sokaknak elképzelhetetlen, mert nem engedhetik meg pl. mosogatógép).

Hozzáteszem nem értek a pénzügyekhez, de szerintem sok mindentől függ. Életkor/élettapasztalat, célok, és hogy az ország melyik részén vagy.

Jelen pillanatban albérletben élünk Bp-n, nagyon csekély havi bevétellel.

Ha annyi pénzem lenne, mint amennyi nincs, akkor első lépésem az otthon megteremtése lenne, a nagybetűs házat építtetném meg, amiben életem végéig, kényelmesen, boldogan tudnék élni. Szeretnék egy kb. 150 nm-es házat, ahol tágas, napfényes szobák vannak, kandalló, cserépkályha, egy kisebb szauna, nagy és jól felszerelt konyha, edzőtermet is berendeznék...hatalmas kert, medence, gyümölcsfák, virágok.

Szóval "csak" álmaim háza kerülne kb. 30-40 millába, fullosan berendezve, a részletekig olyan megoldásokkal, ahogy én szeretném.

De most gyorsan felébredek, mert hahó bilibe lóg a kezem, akkor azt mondom, hogy a lakásra/házra számok max. 20-25 milliót. Ha lakás, akkor az legyen extra jó, ha ház, akkor hajlandó vagyok lemondani néhány dologról. (Kertesben nőttem fel, nem szeretem a panelt)

Jelenleg minden Bp-hez köt: munka, család, barátok. De ha annyi pénzem lenne, akkor lehet hogy vhol vidéken kezdenék egy új életet. Természetesen kéne nyitni vmi vállalkozást, amiből megélhetek. Enni, inni, öltözködni, szépítkezni, születni, meghalni, házasodni és elválni mindig fognak az emberek. Tehát én ebben gondolkozom: étterem (ebből mondjuk kapásból kettő: egy kicsit elitebb, és egy "fapados" változat). Erre is számoljunk min. 20-30 millát. Igenis minőségi és igényes bútorokkal és felszereléssel. És ebbe még nincs benne az első feltöltés, a személyzet, a reklám, stb.

Férjem kamionozik, imádja is csinálni. Adott lenne a dolog, nyitni egy ilyen céget. Kezdetnek 3-4 kisebb-nagyobb kamion+biztosítás+alkalmazottak bére az első 6 hónapra (mert ugye tudjuk, hogy a cégek nem kp-ben, hanem átutalással fizetnek..ha fizetnek). Na ez nem tudom mennyibe fájna, de ez is több 10 milliós dolog lenne.

Hú, az előbb még annyi minden volt a fejemben...de most úgy nem jutnak eszembe.

Szerény véleményem szerint otthon:25 milla, saját vállalkozás:30 milla, férjem vállalkozására is számoljunk 30 millát. Az 85 milla. És ez még csak az indulótőke. Még nem fizettem villanyszámlát, stb.


Ha nem új életet akarok, hanem kisebb anyagi függetlenséget, akkor már 30 millió is elég lenne. Ebből már lehet lakást venni, egybe kifizetem az autót, és a többit (folyószámlahitel és még kisebb adósságok). Ha egybe ki tudnám fizetni a lakást, akkor havi szinten maradna kb. 50-60 E Ft, amit most albérletre költünk. Ez jelentené az anyagi függetlenséget. Éves szinten, megmaradna 600 E, ami nem kis összeg.

2011. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Utolsó: Neked tényleg szép részletes elképzeléseid vannak! :)

2011. aug. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!