Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma miből/mikből lehetne az...

Ma miből/mikből lehetne az ember milliárdos hazánkban (5+ millió dollár vagyon), ha minden meg tesz a cél érdekében, de csak úgy hogy okosan, hogy börtönbe ne kelljen mennie?

Figyelt kérdés
Hogy miért (5+ millió dollár vagyon) ez számít ma gazdagnak(/milliomosnak).
2011. szept. 21. 04:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%

menj el parlamenti képviselőnek...


egyébként meg

egy jó ötlet -> saját vállalkozás -> munka éjjel-nappal

Ez persze nem egyszerű, de legalább tisztességes.

2011. szept. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Hát igen az első pár napban lehet az tisztességes is.


Bár ha az is (tisztességes) marad az ember más lesz belőle szokás szerint (és biztosan csak az) gazdag.


Amúgy is az ész pont egy nagyon nagy hátrány a meggazdagodás útján.

2011. szept. 21. 07:22
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

Hajjaj, kicsit el vagy tévedve. Pont az első hónapokban kell egy vállalkozásnak letérnie a tisztesség útjáról, hacsak nincs rengeteg tőkéjük. Amikor már beindult, akkor már működhet tisztességesen.

Az ész meg baromi fontos. Ismerek néhány cégtulajdonost, akiknek részben már van ekkora vagyonuk, részben csak a legjobb úton járnak afelé. Mindegyikük nagyon intelligens ember. Anélkül nem is tudták volna így felfuttatni a cégeiket.

2011. szept. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"első pár napban" ez kb. ugye 2-3 nap (pár az ugye 2-3?)


Ez arra kell hogy valakiből hamis ígérettel pénz csalj ki.


"Amikor már beindult, akkor már működhet tisztességesen." Viszont mégis soha nem váltottak. Tehát ez csak egy elvi, de ki nem próbált lehetőség. Amúgy a törvényességre egy-egy vállalkozást rá szoktak vezetni. Bár ez közel sem jelenti azt, hogy a tulajdonos máshol nem kezd bele más törvénytelen vállalkozásokba.


"Az ész meg baromi fontos." - én személyesen is ismeretem több magyar milliárdos de sajnos csak azt tudtam megtanulni tőlük hasznos ha segg hülye az ember és nincsenek elvei. Ja és hogy jó ha van túl kompenzációs "vágya". Amúgy interjúkban más milliárdosokról is egy-két perc alatt kiderül hülyék mint ... .



"Ismerek néhány cégtulajdonost, akiknek részben már van ekkora vagyonuk," - ??? Részben volt már, meg egyben legalább 5 millió dollár vagyonuk? Ezt így még értelmezni sem lehet.


"részben csak a legjobb úton járnak afelé." - A legjobb úton amit bejárt és meg van a 5+ millió dollár. Bár ez a legrosszabb út is egyben.


"Mindegyikük nagyon intelligens ember." - h így már értem. Nincs 5+ millió dollárjuk.


"Anélkül nem is tudták volna így felfuttatni a cégeiket."

Hogy nincs 5+ millió dollárjuk?


Nincs olyan hogy részben van ekkora vagyon. Ez az méretű vagyon amit munkával nem lehet már elérni. A munkához előny az intelligencia sőt még a műveltség is. A nagy vagyon szerzéshez nem igazán feltétel az intelligencia, de nagyon nagy hátrány a műveltség. Egy dologra lenne jó hogy mit ne vegyen számításba. De ugye mindent kizárni nehezebb mint nem is tudni róla.

Soros is azt írta, egy dolog igazán fontos, hogy azokat a szabályokat amiket mások megírtak vagy követek ne tartsuk be.

2011. szept. 21. 07:58
 5/30 anonim ***** válasza:
70%
Jaj, 07:58 ezt ugye nem írtad komolyan? Próbáld meg értelmezni, amit írtam. Ne a szavak, hanem a mondatok jelentését. Máris rá fogsz jönni, milyen butaságon lovagoltál ennyit.
2011. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Értem én elhitted azt a vagy száz éves maszlagot amivel takaródznak. ;)

Csak az első millióm ne kérdezzék. Hát igen régen az volt a határ. Ma az első "5 millió dollár vagyon"-om kérdezzék van. Aki előbb meg áll az örökre megáll.

2011. szept. 21. 08:20
 7/30 A kérdező kommentje:

Soros is azt írta, egy dolog igazán fontos, hogy azokat a szabályokat amiket mások megírtak vagy követek ne tartsuk be.


Ez még a mások csalás és tisztességtelen módszereire is igaz.


Soros is azt írta ~egy dolog igazán fontos, hogy azokat a szabályokat amiket mások megírtak vagy követek ne tartsuk be mert meghalunk~ később mert vesztünk.~ Ez az egymondatos alap filozófiája amit amúgy az összes saját erőből milliárdos is szinten jól láthatólag nem egyszer szintén bevallottan vall.

2011. szept. 21. 08:26
 8/30 anonim ***** válasza:
45%
Pfff, te beteg vagy... :( A te egyetlen lehetőséged úgy tűnik, hogy a szerencsejáték maradt!
2011. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Nem vagyok beteg. És ezt most mire írtad?


Ahogy elolvashatod a linkekben - de ugyan úgy R. László, M. Péter, K. Csaba is ugyan - ezzel az alap hitvallással teremte meg a vagyonát. Ez volt a lényeg.


[link]


[link]

2011. szept. 21. 11:11
 10/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beteg. És ezt te mire írtad?*
2011. szept. 21. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!