Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kifizetik e a próbamunkámat?...

Kifizetik e a próbamunkámat? Folyt.

Figyelt kérdés

Munkát keresek, sok helyre behívtak próbamunkára,gyakorlatilag órákat dolgoztam. Volt, ahol 4 órát egyhuzamban.Holnap ismét megyek,ha megfelelek oké,de ha nem??

A kérdésem hozzátok az lenne, kötelesek e kifizetni az ott eltöltött nem csekély időmet?Ugyanazt dolgoztam, mint az ott dolgozók,papir semmi...kezdem unni, hogy mindenhol próbamunka,aztán köszönjük, nem, vagy felvesznek vki mást.

Mi a szabály erre? Ha ugy megyek oda eleve, hogy fizessék ki, azt hiszem többet tényleg nem kell mennem...:(


2011. aug. 26. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A szabály az, hogy előre be kellett volna hogy jelentsenek az APEH felé, mint alkalmi munkavállalót, fizetniük kellett volna utánad a járulékot és ki kellene fizetniük az arra a napra járó munkabéredet.
2011. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

elvileg: amit az első írt (sőt megjegyzem, ha illegális munkán kapnak egy ellenőrzésen , akkor hiába mondogatod, hogy próbanap, te is megszívod)


gyakorlatilag: nem fognak fizetni és az ellenőrzéskor letagadják, hogy valaha láttak

2011. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Köteles kifizetni,ha nem teszi meg jelentsd fel!


- Ha munkát keresel a telefonbeszélgetéseket vedd fel.


-A telefonbeszélgetések alkalmával tisztázni kell hogy kifizetik e.


-A nap végén amikor mész be a főnökhöz a telefon a zsebben felvételre állítva.


A kisebb vállalkozók azok előszeretettel elpróbálják játszani hogy nem fizetik ki az embert.Főleg fiatalokkal.Személy szerint sajnos túl sok ilyennel találkoztam.Van hangfelvételem az egyik egy osztrák a másik meg magyar.Az osztrák az kijelentette hogy aki bent volt a meghírdetett munkára eddig senkit nem fizetett ki,akkor miért fizessen ki engem.Őt az arbeitkammer-nél fel is jelentettem.A magyar meg azt jelentette ki eddig senkit nem fizetett még ki.Vele tisztáztuk a próbanap előtt a dolgot.Ő kifizetett igaz a dolgozók az ajtó előtt hallgatóztak.Sajnos túl gyakori hogy nem akarnak fizetni,ezért alapból kell mindent rögzíteni.Ha papírt ad azt értelemszerűen le kell fényképezni.Nagyobb cégeknél nem volt ilyen gond,az ilyen kisebb vállalkozókkal viszont túl sok a gond.

2016. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!