Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatti felmondás...

Barbi5110 kérdése:

Próbaidő alatti felmondás esetén a ledolgozott munkabért kifizetik e?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Mindegy, hogy próbaidő vagy nem, a törvény szerint ki kell fizetniük!
2011. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van , ki kell fizetniük ha a próbaidő is benne vagy ugye szerződésbe, ha írtatok munkaszerződést, de ha nem írtatok akkor nme kötelesek kifizetni, nincs rá bizonyíték hogy ott dolgoztál, de ha van munkaszerződés akkor kötelességük kifizetniük, és bármikor kiléphetsz indoklás nélkül.
2011. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!
2011. okt. 25. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Mondtam már fel próbaidő alatt, és még több pénzt is kaptam nettóban, mintha ott maradtam volna, mert adózás szempontjából kedvezőbb volt.
2011. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úristen!!!!!!!!!!!!!! Hogy lehet, ilyen baromi nagy hülyeséget írni, mint amit az utolsó írt?
2011. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem feltétlen hülyeség, amit írt. Ha akkor még több személyi jövedelemadó sáv volt, és az illető pl január-februárban volt próbaidőn, akkor a könyvelő úgy vonta tőle az adót, hogy arra számított, ott lesz egész évben. Ha végül február végével eljött onnan, akkor viszont csak a két havi bérre számolhatott adót, tehát kerülhetett alacsonyabb sávba. Persze ha a maradék 10 hónapot máshol ledolgozta hasonló bérrel, akkor év végén a különbözetet be kellett fizetnie az APEHnak, de ez már más kérdés.
2011. nov. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!