Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy okj-s vizsgával rendelkező...

Egy okj-s vizsgával rendelkező titkárnő mennyit keres átlagosan?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgával ^^
2011. aug. 26. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Pusztán OKJ-s vizsgával manapság már munkát sem nagyon kapsz titkárnőként. A legtöbb helyen ha eredetileg nem is kérnek felsőfokú végzettséget, a végén a sok diplomás pályázó miatt esélyed sincs bekerülni.
2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Diplomás titkárnő? Na nemááár...
2011. aug. 28. 00:50
 3/7 anonim ***** válasza:
A titkárnőket manapság asszisztensnek hívják, és sokszor szakirányú végzettséget várnak el tőlük.
2011. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Diplomám van és rengeteg titkárnői állást megpályáztam. Nem engem vettek el, de akikről tudok, hogy felvették őket, mind diplomások voltak. Nem csak magyar, kommunikáció és társai szakosok, pl. egy csaj jogász volt, egy másik pedig matematikus. Nyilván diplomához 1-2 nyelvvizsga kötelező.

Az meg már-már vicces, hogy a felvételiztető főnök egy primitív bunkó volt, a titkárnője meg dr. valaki lett.

Egyébként ahol voltam interjúkon minimálbér-110 között mozgott a fizetés.

2011. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ez már durva :S Diplomás titkárnő. Gondolom nem is az, hogy kell, hanem, hogy van. Mármint annyi a munkanélküli diplomás, hogy titkárnői állást is megpályáznak.
2011. aug. 29. 22:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, épp ezért sokszor már úgy hirdetnek, hogy diploma előny.

Mert a munkáltató gondolja, hogy ha egyszer végigtanult éveket, megírta a szakdolgozatát, sok-sok beadandót, hivatalos személyekkel találkozott (nagyobb nevű tanárok), kötelezően letette az előírt szakmai nyelvvizsgáit, akkor nyilván a cége teendőit is el tudja intézni, a megrendeléseket nem fogja összekeverni, tudja használni az Office-t, nagyobb felelősségtudata, tapasztalata van, mint egy kis vidéki iskola OKJ-s asszisztensképzésében részt vett embernek.

Mellesleg ha pl. építőiroda keres titkárnőt, van, hogy mérnököket alkalmaznak. Egy ismerősöm is építőmérnöki diplomával tulajdonképpen titkárnőként dolgozik egy iroda recepcióján, reméli, hogy majd egyszer "beljebb" kerül. Kihalásos alapon kb.

2011. aug. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
.... hát igen. én ügyvezetői asszisztensként dolgozom(=titkárnő) , bölcsész diplomával,OKJ képesítés, ISO képesítés, felső tárgyalóképes angol, vakon gépelés stb.
2011. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!