Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan nyissak egy kávéházat...

Hogyan nyissak egy kávéházat Franciaországban, ha?

Figyelt kérdés

szenvedélyes álmom hogy legyen kb. 10 év múlva egy kávéházam Fr.-oban. de. egyik felmenőm (nagyszülők, szülők) sem gazdag, így nem hiszem hogy fogok örökölni. nem vagyunk alapból sem gazdagok. egy kávéház teljes kinyitásához (az ingatlantól a szalvétákig) meg lenne egy 40 millió Ft, nem tudom ez mennyi €-ban...

még ha kb heti 1000 Ft-ot tudnék félretenni akkor is csak félmillió forintot tudnék összegyűjteni..

suli mellett dolgozás kizárva.


a kávéház nyitás az "öröklős" csemeték "kiváltsága", vagy nekem is lehetséges lesz, aki teljesen önerőből csinálná?


amúgy arra gondoltam, hogy:

gimnázium

1 év au-pairkedés külföldön (egyetem halasztása)

egyetem itthon vagy külföldön

1 év stewardesskedés

majd dolgozás


sok elképzelésem van mit szeretnék csinálni, de a kávéház nagy álmom!!


14/L


2011. aug. 31. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Dolgozz külföldön ott hamarabb összejön a kávéházadra mint itt. És még normálisan élni is tudsz spórlás mellett.

Van is erről egy vicc. Azaz sajna nem vicc mert igaz.


Obama amerikai elnök azt mondja egy amerikai munkás 3000 dollárt keres havonta 2000ből meglehet élni 1000ret arra költ amire akar!


A Német miniszter azt mondja egy átlag melós 2000euróból kényelmesen meg tud élni 500at arra költ amire akar!


Orbán Viktor (MO elnök) azt mondja 120 ezerből meg lehet élni 60 ezer egy átlag melós fizetése. A többi 60 meg onnan szedi ősze ahonnan akarja!

2011. aug. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
wááá nagyon tetszik az álmod :D 14 éves vagy és már így elhatároztad ez dicséretre mélto!remélem sikerulni fog :) 16/F
2011. aug. 31. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetro ***** válasza:

egy kávéház teljes kinyitásához (az ingatlantól a szalvétákig) meg lenne egy 40 millió Ft

ez mondat mit jelent? hogy 40 millióba lenne egy kávézó megnyitása? szerintem ebből Franciaországban nem nyitsz kávézót...

2011. aug. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kisebb kávézó biztosan kijönne, de nem írta hogy melyik városban. Azért 40 millió Ft külföldön is sok pénz.
2011. aug. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"a kávéház nagy álmom!! 14/L"

Majd elmúlik... Inkább niyss egy francia kávéházat Magyarországon. Mire odajutsz lehet hogy nem csak a kocsmákra és night clubbokra lesz igény itthon.

2011. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kávézót nyitni Franciaországban kb. olyan mint pizzázót nyitni Olaszországban. megértem, hogy 14 évesen ez az álmod, teljesen jó, de majd úgyis alakítod ezt még, ahogy felnősz. túlságosan tág fogalom ez, majd kiderül, merre megy az életed (pontosabban te merre alakítod). az már mindenesetre jó dologl, hogy elkezded gyűjteni a pénzt, ezzel baj nem lehet, még ha a végén nem kávézó lesz belőle, hanem valami más.

gondolom tanulsz vagy tudsz franciául is, ha ennyire vonz az ország. hajrá. :)

2011. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hihetetlenül vonz.. semmiképp se szeretnék Magyarországon maradni. a stewardesskedést, au-parieskedést mind Angliában vagy Franciaországban képzelem, de szerintem oda is írtam.
2011. aug. 31. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!