Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen pályát válasszak?

Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés

Valaki a szárnyai alá venne egy hosszas beszélgetés alatt, s segítene nekem az életem legmeghatározóbb döntésében?


Angol tagozatos vagyok, angolt szeretem és szerintem tudom is, Német a második idegennyelvem valamennyire megy az is, de nem nagyon egyelőre..


Amiben jó vagyok még valamilyen szinten és még érdekel is, az a kémia, matek illetve infó.


Az irodalom/töri tantárgyak nem mennek olyan jól, eddig gimiben csak 4esre sikerült hozni mindig.. ezek annyira nem mennek, de nem is szeretem őket..



Nyilván tovább tanulási szándékom van a jobb anyagi helyzet reményében, s az érdeklődési köröm miatt én Földtudományi alapszakra gondoltam Olajmérnöki szakosodással, de gondolkodtam az Építészmérnök illetve Villamosmérnök szakokban is..


Jelenleg 11-es vagyok, de nem soká itt az érettségi, s lesz előre hozottam is.. így jó lenne, ha valaki OLYAN segítene, aki nagyon benne a tovább tanulásba és tudja, hogy jelenleg mi kell a munkaerő piacra és milyen fizetés járul hozzá.



Az anyagi része motivál a legjobban a tovább tanulásban, így az lenne az első helyen..



Köszönöm annak, aki hajlandó velem foglalkozni.


írjon privát üzit nyugodtan, s megadom az msn címem..:)


2011. szept. 3. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

annyit tudok segíteni, hogy

- olyat válassz, amit szeretsz csinálni,

- matekból - infoból ahogy írtad jó vagy, mostanában ezek keresettek, szóval gyakorlatilag bölcsészszak meg ehhez hasonlókon kívül bármi amit szeretnél.

2011. szept. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A jó anyagi lét érdekében rengeteg kompromisszumra hajlandó vagyok, s amivel nagyon szemezek az az Olajmérnöki szak..


esetleg itthon a MOLnál lehetőséget kínál a Miskolci Egyetem elhelyezkedni oda, de kezdő fizetés hogyan van ?:)


és mennyi idő után, hogyan változhat..?

2011. szept. 3. 01:16
 3/7 anonim ***** válasza:
A villamosmérnökök is viszonylag könnyen el tudnak helyezkedni, és jól keresnek. Info vonalon is jó keresetre számíthatsz, ha valamit jól kitanulsz. Leginkább talán programozással, webfejlesztéssel lehet keresni. Banki dolgozóként is jól kereshetsz. Még jobb fizetésre számíthatsz, ha sikerül az eddig említett területeken vezetői munkakörbe jutnod.
2011. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

olajmérnök jó

MOL sok gyakornnki helyet biztosít

2011. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat,


s egy frissen diplomázott [gyakornok] milyen fizuval kezd a MOLnál?:)


illetve ez helyileg hol lehet.. csak Pesten ? Miskolc közelében nem ?:\


milyen munkát végez pontosan egy olajmérnök..?


kinn van terepen, vagy irodai..?

2011. szept. 3. 10:34
 6/7 A kérdező kommentje:
A Miskolci Egyetemen milyen választott tantárgy kell az Olajmérnökire ?
2011. szept. 4. 13:43
 7/7 A kérdező kommentje:

kösz a sok segítséget,


ez az oldal valóban az idiótáknak lett kitalálva, hogy oltsák egymást.. nem pedig a céltudatos, komoly embereknek.

2011. szept. 4. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!