Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás pályakezdők, mennyi...

Diplomás pályakezdők, mennyi idő után találtatok állást? Meg vagytok elégedve vele?

Figyelt kérdés

Milyen szakot végeztetek? Volt "hátszél"? Egyre több embertől hallom, hogy protekció nélkül szinte lehetetlen bejutni akárhová is...

Köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 5. 09:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Gyerekeimről tudok beszélni

progmat ELTE - harmadikban megvolt az állása 400 ezer kezdő fizetéssel

biogenetikus szeged - utolsó évben pályázott, és egyetem után azonnal kezdett,szintén 400körüli nettóval.


Tehát szerintem ha jól megválasztod, hogy mit tanulj,akkor nem gond az elhelyezkedés

2011. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezek valóban keresett szakmák. De ezekhez kell matematikai és biológiai, kémiai érzék is. Én inkább humán beállítottságú vagyok, és már van végzettségem is, jelenleg már június óta állást keresek, és még semmi komoly nem akadt.
2011. szept. 5. 10:10
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Két ismerősöm vízépítőmérnökként végzett. Államvizsga előtt már volt állásuk, ahova várták őket, természetesen a diploma függvényében. (ha nem lesz meg, nincs munka)


Egy unokatestvérem komédia szakon végzett, majd tanítóként. Két diplomával némi hátszéllel sikerült benyomni egy iskolába titkárnőnek.

Másik unokatestvérem szintén tanítóként végzett, őt is hátszéllel sikerült benyomni délutáni napközis tanárnak, illetve magánórákat tart, így elvan.

2011. szept. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ja, azt kifelejtettem, hogy két diplomás unokatestvéremnek több mint egy év kellett, a másiknak kicsit nagyobb szerencséje volt, fél év után sikerült protekcióval ilyen munkát találnia.
2011. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő barátnőm otthon két évig nem kapott munkát, aztán pályázott Pestre, itt egy hét múlva megvolt az állása. Otthon volt hátszél, Pesten nem :D
2011. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az a baj a humán diplomákkal, hogy a nagyrészével nem tudsz mit kezdeni. Amivel meg igen (pl. pszichológia) az olyan kemény mint a reálok, az első 3évben elhullik a fele, és az utolsó kettőben még annak is a fele.

Tehát ott tanulni kell.

Tehát lehet választani, vagy bevállalsz egy kemény egyetemet és lesz állásod, vagy "elbölcsészkedsz" akkor nehezebb állást kapni,a fizetések pedig messze elmaradnak...

2011. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért a bölcsész se könnyű, én magyar-ügyvitelen végeztem. Amivel ezer helyre el tudnék menni, ha lenne tapasztalat, de sajnos nincs. Tudod, magyaron eléd vágnak 10 000 oldalt, egy kurzusra, a nyelvészetről nem is beszélve, sok nyelvész matematikus is. :)
2011. szept. 5. 10:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Én tudom,nekem van matematika, pszichológia és szociológia diplomám.

HA a matek 100 volt, akkor a pszicho 60 és a szocio 10. Tanulásban. Mert az, hogy el kell olvasni 10000 oldalt az nem gond. HA ezt mond vissza is kell tudnod mondani, pontosan, nevekkel,számokkal akkor kezdődik a nehézség.

2011. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4 hónap után elmentem eladónak egy butikba 70 nettóért...

a szakmámban kevés esélyt látok az elhelyezkedésre (tanár)

2011. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Én most borzalmasan fel vagyok háborodva (ez nem jó szó, inkább irigy vagyok).

Egy barátnőm elvégzett egy 3 éves pénzügyes sulit, és középfokon beszél németül. Tavaly tavasszal végzett, volt pár ideiglenes munkája (butikban napi 11 óra 3 ezerért, meg ilyenek), aztán ősztől egy ügyvédnél volt titkárnő. Ott felmondott, és néhány hónapja vmi könyvelőcégnél van, de ott is sima titkárnő, tehát semmi szakmai tapasztalata nincs. Nemrég kapott a vőlegénye Budapesten állást, így kb 3 hete ő is elkezdett ott keresgélni. 3(!) állásinterjún volt, és épp az előbb mesélte, hogy felvették az apehhoz, adóbevallásokat ellenőrizni. Csak így, eldöntötte, hogy megy, és felvették. Számolgattam, kb 200 bruttót fog kapni, 0 tapasztalattal. És, ami az egészben a legviccesebb, hogy évek óta én csinálom (a bölcsész diplomámmal) az ő adóbevallását, mert neki ez túl bonyolult, nem tudja megcsinálni.

Nekem mondjuk most épp van munkám, ettől függetlenül nyugodtan pontozzatok le, ha irigy vagyok.

2011. szept. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!