Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkoznak a végrehajtók?

Mivel foglalkoznak a végrehajtók?

Figyelt kérdés
Bírósági végrehajtó pl.
2011. szept. 5. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Végrehajtással.
2011. szept. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom, valamilyen szerződésben vállalt kötelezettséget erővel végrehajtanak. Ha tartozol, viszik, ami mozdítható. :)
2011. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első két válasz nem jó. A végrehajtó az a személy akihez a cégek (akiknek az egyén tartozik) beadják a tartozást, letiltásra. Ő az aki kiértesíti az embert és a céget, hogy letiltása lett és a cég vonja le a nettója 33%-át. A végrehajtónak mennek még egyéb kezelési költségek is havonta a munkabérből, tehát ha van mondjuk nekem 100 000 ft-ot tartozásom x bank felé akkor kiküldi a végrehajtó a cégemnek, hogy tiltsák le a nettóm 33%-át majd ennek az összegnek a 10%-át behajtási jutalék jogcímen. Na ez a végrahtajtói jutalék még megy a végrehajtónak is. Azért, hogy végrehajtó foglalkozik a tartozással, egyébként még sok ezer forintot is fizetni kell a kedves drága végrehajtó bácsinak, vagy néninek..
2011. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15:49, az nem a behajtó, amiről írsz? Behajtó lehet magáncég, de végrehajtó szerintem nem.
2011. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
ma mindenki ebbe a kategóriába fogja rakni a foglalkozásokkal kapcsolatos kérdését?
2011. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15:49-es vagyok. A cégnél én csinálom a letiltásokat ezért tudom, hogy mit írok. A végrehajtó irodákkal és végrehajtókkal tartom a kapcsolatot.
2011. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, kissé poénra vettem, azt hittem, h ez világos, de akkor ezek szerint nem.


Tehát, van pl egy per, van felperes és alperes.

Felperes megnyeri a pert, alperesnek fizetni kell x összeget.

Alperes fizeti a perköltséget.

Felperes fizet az ügyvédnek, plusz a végrehajtónak. A végrehajtónak azért, mert alperesnek esze ágában sincs fizetni. Felperes egy csomó pénzt kipenget, végrehajtó kivizsgáltattja, h van-e ingóság,van-e rendszeres jövedelem stb. A végrehajtó minden hatóságnál kerestetheti a vegrehajtandó összeget.

Ha nincs, akkor felperes így járt, de van kiút, még fizethet behajtó cégnek is, akik szintén lenyúlják, nem is kevéssel, és legfeljebb akkor juthat a pénzéhez, ha a behajtók nagydarab, izmos, tetovált alakok, akiktől beijed az alperes...

2011. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha gyerektartásról van szó, akkor is ők intézkednek, ha van cég akkor az ellen?
2011. szept. 5. 16:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Cég nem fizet gyerektartást, csak magánszemély. Esetleg ha van munkahelye a fizetésre kötelezettnek, akkor a munkaadónak kötelessége levonni a munkabérből és elutalni.
2011. szept. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A munkáltatóval felveszi a kapcsolatot, és kötelezi arra, h egy bizonyos százalékot neked utaljanak.
2011. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!