Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömet a szomszéd falu polgármestere foglalkoztatja, azaz dolgozik egy telepen. Keres 80 ezer forintot havonta, közben még felveszi a segélyt is mellé.

Az anyja is dolgozik napszámba, ö is felveszi mellé a segélyt.

Ez nem büntetendő?

A másik: Ha nincs bejelentve a polgármesternél, akkor feketén dolgozik. Hoppá.

Mi meg ketten vagyunk egy családban. 50 ezret kapunk ketten. De a tanács nem hívna be dolgozni, mert már csak a nagycsaládosokat hívja be. +Még a magánnyugdíjpénzemet sem kaptam meg, mert 0 ft van a számlán. (Amúgy 31 ezer járt volna). Hát van igazság?


2011. szept. 5. 22:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

De ez még semmi. Keresnek így vagy 100 ezer forintot, mégis mindig hitelre vásárolnak, így mire megkapják a pénzt már nincs egy fillérjük sem. Tüzifát sem vesznek, csak a hasukra költik. -Úgy látszik van mit enni, ha kövérek vagyunk. A házuk is összedől már, azt se csinálják. +Még kapnak csirkét, étkezési csomagot is. Szerintem be kellene jelenteni.


A Barátok Közt sorozatban ugyanezt csinálta Zsolt is. És börtön lett belőle.

2011. szept. 5. 22:13
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
xD olvasom tök komolyan erre beszúrja a barátok köztöt hát ez xDDDD..
2011. szept. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

na igen a barátok közt.(még jó hogy nem nézem)

Viszont így most nem tudom hogy vicc vagy komoly a kérdés

2011. szept. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Komoly. A Barátok Közt csak egy példa volt.
2011. szept. 6. 02:52
 5/16 anonim válasza:
51%

Akkor most pontosan mi is a baj? Az, hogy ŐK dolgoznak és keresnek kvázi az így megkeresett pénzüket arra költik ami nekik fontos, vagy az, hogy Ön NEM dolgozik és Nem keres.Így nem költhet arra ami Önnek fontos?

Nem tudom érti-e kedves a kérdésemet, ha már ilyen nagy Barátok közt rajongó, én ugyan nem nézek egy sorozatot sem, csentben jegyzem meg két munkahelyem van nincs időm rá. Így nem értem az összefüggést, kifejtené?

2011. szept. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Na erre van egy jó vicc. A pokolban van 3 gödör, az egyikben amerikaiak a másikban oroszok a harmadikban magyarok vannak. Az első kettőt fegyverrel őrzik, a magyarokra nem vigyáz senki. Hogy miért ? Mert ha valaki ki akarna mászni a többi úgyis visszahúzná, nehogy neki jobb legyen.


Hát a kedves kérdező pont egy ilyen ember. (már elnézést de a kérdésből ez jött le). Nem azzal kéne foglalkozni hogy másnak mije van, hanem megteremteni magunknak is amit szeretnénk.

2011. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Én sem értem, miért mindig a másikat kell lesni, hogy Úristen, ennek új cipője van, vagy láttad, hogy mennyit vásárolt a boltban? Nézd, ha fiatal vagy és nincs családod, próbálj meg olyan területre menni (azt hámozom ki a kérdésedből, hogy felétek nincs olyan sok munkalehetőség), pl. Pestre, ahol munkásszállón élsz (munkát találsz) és onnan támogatod azt, aki otthon maradt, majd ő is feljöhet és ketten fenntartotok egy albit. Felesleges a sült galambot várni, inkább mozdulj, és ne azzal törődj, hogy a másik mit csinál.
2011. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Igen!Ha tehetném én is minden lehetséges helyről szereznék pénzt!spicli
2011. szept. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez nem VICC!! Ezért börtön jár nekik. Mert ez az állam megkárosítása! Az, hogy 2 helyről szedik a pénzt. Ilyet nem lehet csinálni. Dolgozni is meg segélyt is felvenni.


Aki nem veszi komolyan ne írkáljon.

2011. szept. 6. 11:10
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez benne van a törvénykönyvben, hogy ilyet TILOS! Bár sok ember csinál ilyet. Dolgozik is+segélyt felveszi+kapja az eltartási járadékot.


Mert ezek mellett ezek a személyek még a nagyanyukra is kapják az eltartásit. Holott rendesen el tudja magát tartani. Ezeket hívják haszonlesőnek!

2011. szept. 6. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!