Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömet a szomszéd falu polgármestere foglalkoztatja, azaz dolgozik egy telepen. Keres 80 ezer forintot havonta, közben még felveszi a segélyt is mellé.

Az anyja is dolgozik napszámba, ö is felveszi mellé a segélyt.

Ez nem büntetendő?

A másik: Ha nincs bejelentve a polgármesternél, akkor feketén dolgozik. Hoppá.

Mi meg ketten vagyunk egy családban. 50 ezret kapunk ketten. De a tanács nem hívna be dolgozni, mert már csak a nagycsaládosokat hívja be. +Még a magánnyugdíjpénzemet sem kaptam meg, mert 0 ft van a számlán. (Amúgy 31 ezer járt volna). Hát van igazság?


2011. szept. 5. 22:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És akkor még sunyin néz az emberre ez a személy. Féljél is, mert megy a feljelentés.
2011. szept. 6. 11:16
 12/16 anonim ***** válasza:

Nézd!Nem lehet azt csinálni hogy dolgozol,és felveszed a segélyt.Ebben igazad van.De ha valaki jogosult a segélyre,és mellette feketén dolgozik akkor nincs az a bíróság aki börtön ítélne az illetőnek.És tudod miért? Mert nincs semmi papír,dokumentum vagy bármi ami igazolná,hogy a segélyt felvevő egyén dolgozik.

Azt,hogy TE tudod,hogy dolgozik az egy dolog.Ezzel semmire sem mész.Hiába jelentenéd fel,ha nem tudod iratokkal bizonyítani hogy az illető pénzt kap a munkáért,akkor akár ő is beperelhet rágalmazásért.

Nem tudsz mit tenni,csak annyit hogy nem mérgelődsz tovább.

Hidd el nekem,hogy nagyon sokan csinálják azt,hogy felveszik a munkanélküli segélyt vagy egyéb segélyeket,és mellette feketén dolgoznak.Miért ne tegyék?? Nem kapnak annyi pénzt,hogy tudjanak boldogulni vele.

Azt megy,hogy mire költik a pénzüket,neked végképp nincs beleszólásod.Ha akarja az egész pénzéből papírhajót csinál belőle.Neked ehhez semmi közöd.

2011. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Semmit nem érsz azzal hogy feljelented,mert nincs semmi bizonyíték a kezedben.A szavad az ő szavával áll szemben így az nem elég,és nem veszik figyelembe.

A fénykép nem jó megoldás(ha esetleg lefotóznál hogy melózik) mert ezzel te sértesz törvényt(személyi jogok megsértése),Amúgy sem fogadják el a fényképet mint bizonyítékot.

Azt hogy te csak mondod,hogy

-"de tudom,hogy melózik!" "Én láttam hogy dolgozik!"

Nem foglalkoznak vele,mert ezzel nem mondtál semmit.Az illető mondhatja azt is,hogy csak mint barát ment oda segíteni.


De ha annyira pereskedni akarsz(és van elég pénzed,hogy fizesd a bírósági pert) akkor szerezz fizetési papírt,vagy valami dokumentumot amivel tudod igazolni,hogy az illető melózik.

2011. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ne legyél már ennyire smucig lécci..
2011. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Tényleg ez a legnagyobb problémád az életbe, hogy hogyan és miből él a szomszédod? Csak gratulálni tudok, te igazán egyszerű teremtés lehetsz!Az átkosban óriási szolgálatot tehettél volna a pártnak-mint besúgó-
2011. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Jahhh Egyszerű mint a faék!
2011. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!