Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Biztos rossz vagy bizonytalan...

Biztos rossz vagy bizonytalan jó? Sürgős tanácsra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Már írtam ki kérdést nemrég ezzel kapcsolatban.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Közben alakul egy másik állás, ami nagyon jó lenne, a szakmámban, jó fizetés, szeretném azt a munkát, a réginél is sokkal jobb. De ez majd úgy október közepe, november elején lenne és nem is teljesen biztos.

A másik helyen holnap kéne kezdjek. Nagyon nem akartam oda menni, de jól jönne azért az a pénz. De nem tudom megéri-e dolgozni egy hónapot, aztán eljönni. Attól is félek, hogy valami miatt mégse jön össze a másik hely és ezt is bukom. Nem tudom mit tegyek. Attól is félek, hogy alá kell írjak valamilyen szerződést, meg papirokat intézni, vizsgálatokat csinálni(nagyon féel a vérvételtől), arra az egy hónapra nem nagyon érdemes. Meg nem is túl etikus, hogy úgy menjek oda, hogy tudom, hogy egy hónap múlva eljövök, ahogy lesz más.

Ha valaki tudna tanácsolni valami okosat, azt megköszönném.


2011. szept. 9. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

csak olyan szerződési írja alá, ami legalább 3 hónap próbaidőt kiköt, az alatt indoklás nélkül felmondhatsz, másnap már ott sem vagy

amikor meg az új munka miatt kell elmenned, mondd azt a főnöködnek, hogy pl valami hivatalos ügyet intézel, nem kaptál más időpontot, vagy halaszthatatlan orvosi vizsgálat... én így csináltam, nekem bejött :D és már a jobb helyen dolgozom :D

szerintem kezdd el, aztán meglátod, ha ügyes vagy, az egyik biztos megmarad

2011. szept. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: valóban nem etikus úgy odamenned hogy tudod hogy 1 hónap múlva dobbantani akarsz onnan. Szerintem mindenhol megbízható munkaerőt keresnek, akire lehet számítani/építeni.


Másrészt: nem tudom miért találod ezt a munkát megalázónak. A munka nem szégyen!

Az én párom szakács. Ráadásul egy nívós étterem után, pizzaszakács lett. Amit utál, de csinálja. Most akkor szégyenkezzen mert mondjuk pár osztálytársa befutott és karriert csinált???!!!

Igenis csinálja addig míg nem talál egy sokkal jobb és jobban fizető állást.

Én pedig nagyon büszke vagyok rá!

Nem szégyen étteremben dolgozni!!!!!


És ismerek olyan srácot aki egyetemet végzett, mégis muszáj pizzafutárként és benzinkutasként dolgoznia egyszerre hogy eltartsa a családját, mellette művészi fotókat csinál mellékesként. És egyáltalán nem szégyenkezett soha!

2011. szept. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

szerintem menj holnap aztán HA bejön a másik akkor még mindig mehetsz oda de ha ezt hagyod úszni az meg nem jön be akkor elcsesztél 2hónapot.

3hónap felmondási idő szokott lenni nem?? és utána vagy határozatlan idejű. vagy ha fix időre vesznek fel azt már úgyis tudnod kéne.

2011. szept. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állsz hozzá, hogy biztos rossz, akkor minek túráztatod magad tovább??!!

Már rég eldöntötted magadban hogy rossz, akkor mit vársz? Mi nem tudjuk helyetted eldönteni. Úgyis azt várod azt mondjuk ne menj!

Hát tudod mit: ne menj!

2011. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

csak az egyik pincércsajjal beszéltem, ő nem igazán tudta megmondani, hogy megy a hivatalos procedúra, de azt mondta, hogy legalább pár hét, egy hónap mire megcsináljuk a papirokat. Addig ha nem tetszik eljöhetek.

Most úgy ebszéltem meg vele, hogy holnap este bemegyek, próbára és meglátjuk, hogy mennyire tetszik. Azt hiszem, csak elvállalom, aztán, ha bejön a másik, akkor lelépek, ha etikus ha nem.

2011. szept. 9. 10:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy úgy állok hozzá, hogy biztos rossz. Nem nekem való munka, sokkal többet tudok ennél. De a pénz kell.
2011. szept. 9. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én is voltam hasonlóan: bolti eladó meló fix,kezdés előtti napon banki ügyintézői 2.fordulós interjú. én elkezdtem a melót a boltban,és közben azon voltam h sikerüljön a másik. sikerült,próbaidő alatt eljöttem.
2011. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Édes Istenem!

Az átlag magyar lakosság többet tud annál a munkánál mint amit végez. Miért? Mert csak ez van, erre vették fel és kész. Én sem azt csinálom amit szeretnék, de ez van, el kell fogadni ha egyszer pénzből él az ember.

Dolgozz, mellette meg keresgélj folyamatosan. De ne otthon várd az álomállást mert akkor csalódni fogsz.

2011. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
68%

Kérdezőnek: vállald el. Lehet megtetszik. Ha meg nem, ott a másik. És egy hónapra is kapsz legalább fizetést, s az is több, mint a segély amit ad a kedves kis államunk.


"valóban nem etikus úgy odamenned hogy tudod hogy 1 hónap múlva dobbantani akarsz onnan. Szerintem mindenhol megbízható munkaerőt keresnek, akire lehet számítani/építeni."


Igen, de ha a főnöknek befut egy ismije, hogy kell a lányának munka, és még ez belefér a próbaidődbe, simán, szemrebbenés nélkül kirúgnak. A maszek cégek a leg sz**rágóbbak, én nem foglalkoznék egy vállalkozás vezető lelki világával sem...

Ilyen téren csak azt nézd, ami neked jó! MÁs is azt nézi, ami neki jó.

2011. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

10:52-es:


Nagyon Csúcs lehet ez a srác!:)

2011. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!