Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen feltételekkel, ilyen...

Ilyen feltételekkel, ilyen végzettséggel mennyi bért kötelesek adni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, 6 órában fogok dolgozni egy cégnél, ami a leendő szakmámba vág, már csak fél évem van a suliból.


"legalább középfokú iskolai végzettséget, illetőleg középfokú szakképzettséget igénylő munkakörben foglalkoztatott munkavállaló garantált bérminimuma a teljes munkaidő teljesítése esetén 2011. január 1-jétől havibér alkalmazása esetén 94 000 forint"


ezt megtaláltam, de ez a teljes munkaidőt írja, én meg 6 órás leszek.

Mekkora az az összeg (és esetleges további juttatások) amit kötelesek megadni?

Köszi!


2011. szept. 13. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, de bírom az ilyen kérdéseket!

Én is felsőfokú végzettségű vagyok és mégsem kapom meg, csak a bruttó 78ezret.

Ilyenkor szokta mondani a főnököm: "Örülj, hogy van munkád!"

NEM KÉREK LEPONTOZÁST, A FŐNÖKÖM SZOKTA MONDANI, NEM ÉN!!!

Azért egy egyetemistának tudni kellene használni a google-t. Rajta van, hogy mennyi órabérre leszámítva a minimálbér. Azt kell felszorozni 6 órával.

2011. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
90%
70.500.- értelemszerűen a 94ezer arányosan csökkentett része. (6/8-a)
2011. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kötelesek adni a minimálbér hatodán kívül, ugyanis ha kedve tartja, bejelent irodai kisegítőnek, és ennyike, vagy keresnek helyetted másikat, aki kevesebbel is beéri.

Ilyenkor tessék leülni, elgondolkodni, hogy mit akarsz, dolgozni vagy pénzt keresni? A kettő ritkán sikerül egyszerre.

2011. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kötelező bérminimumom akkor köteles adni, ha felvételnél előírja annak szakképesítésnek a meglétét, ami neked is megvan.


Ha "elméletileg" nem kéri ezt a szakképesítést, akkor csak a minimálbért köteles minimum megadni (illetve mivel 6 órásról van szó a 75%-át, bruttóban).


Amennyiben felvételnél követelmény ennek a szakképesítésnek a megléte, akkor a 94000 75%ár köteles minimum adni.

2011. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!