Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen olyan szakmák vannak,...

Milyen olyan szakmák vannak, amikkel másokon lehet segíteni?

Figyelt kérdés

ezeken kívül: ápolónő,orvos,szociális munkás

És a szociális munkás mit és hol csinál tulajdonképpen?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. szept. 17. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig pont ez a három jutott eszembe, amiket te is írtál :)

Nos, hogy mit csinál egy szociális munkás, az egy jó kérdés, mert ez eléggé összetett. Különben én pont szocmunkásnak tanulok, de még így is nehéz megválaszolni a kérdést. Úgyhogy kezdem inkább a hollal :) Sok területen lehet dolgozni, csak a teljesség igénye nélkül: iskolában, gyermekjóléti intézményben, kórházban, hajléktalanszállón, idősek otthonában, börtönben, stb.

Végezhetsz pl. prevenciós tevékenységeket, itt a drogprevenciót emelném ki a leginkább, de persze vannak más területek is.

Lehet dolgozni családokkal, szenvedélybetegekkel, hajléktalanokkal, fiatalokkal, stb. De pl. szociális munkás feladat az is, amikor környezettanulmányt kell készíteni családoknál (pl. gyermekelhelyezési perek előtt, örökbefogadásnál, stb.). Talán leginkább úgy lehetne megfogalmazni, hogy a legtöbb esetben a szociális munkás bizonyos problémák megoldásában segít a kliensnek, de nem úgy, hogy megmondja, mit csináljon, hanem abban segít, hogy az illető maga meg tudja oldani a gondjait, és a későbbiekben önállóan is képes legyen erre.


Viszont: én nem fogom neked ajánlgatni ezt a szakmát, mert bár én magam nagyon szeretem, de nagyon idegőrlő tud lenni, fennáll a kiégés veszélye, szükséges hozzá egyfajta rátermettség, határozottság. Másrészt pedig (legalább is Magyarországon) az esetek többségében nagyon rosszul fizetnek, megélni ebből a fizetésből szinte művészet.

2011. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Sokféle szociális munka van. Az anyukám fogyatékosokkal foglalkozik. Például vakokat kísér ügyet intézni, boltba vásárolni. Vigyáz otthon a valamilyen betegségű gyerekre amíg a szülő dolgozik, vagy oviba, suliba elviszi a gyereket, a mozgássérülttel elmegy bevásárolni, meg hasonlók. De tudtommal vannak akik hajléktalanoknak segítenek valamilyen módon.
2011. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tüzoltó, katona, vadakat terelö juhász.
2011. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden szakmában másokon segít az ember.
2011. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen :)

besenyő pista bácsi xD

2011. szept. 18. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!