Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozott már valaki a tescoba...

Dolgozott már valaki a tescoba mint pénztáros?

Figyelt kérdés
diákmunkára felvettek a tescoba pénztárosnak! nagyobb a felelősség mint mondjuk egy árufeltöltőnek,de miket tanítanak be,nehéz egyáltalán? tapasztaltak válaszát várom!
2009. ápr. 25. 13:17
1 2
 1/20 anonim válasza:
93%

Szia.

Én dolgoztam pénztárosként a Tesco-ban, és kemény két hónapig bírtam...

Nekünk 3 napos betanulási időt biztosítottak, ami arra elég volt, hogy megtanuld lehúzni a cikkeket, és kicsit beleverd a gyorskódokat a fejedbe, de például rovancsolni egyszer sem tudtam félelem nélkül. (Rovancs, mikor munkakezdéskor, és a munkaidőd lejártával átszámolod a kasszát. Ilyenkor is csinálhatsz hiányt.)

Én azt a részét imádtam a munkának, hogy bent álltam a pénztárban, rengeteg emberrel találkoztam, és röhögcséltem, hogy ki mekkora furcsaságokat vásárol.

Viszont nem szeretnék nyilvánosan szidni, de a vezetőségben az empátiának pici cseppjét sem fedeztem fel. Ha segítséget kérsz, csak magadra vagy utalva, valahogy meg kell oldanod.

Ami a másik rossz oldala ennek a munkának (biztosan nem mindegyik üzletben van ez jelen), hogy a túlórát nem fizetik ki. Hónap végére elég szép kis összegem gyűlt össze túlórából, de egy forintot nem láttam belőle...

Lényeg, hogy pörgős, érdekes munka, és egyben egy marhanagy pszichológiai tanulmány is :)

Vágj bele, de ha nem bírod, ne kínlódj sokáig, mert egy életre elmehet a kedved a munkától, na meg nehogy a tanulás rovására menjen ;)

Sok sikert, és kitartást, becsülendő, hogy diákként is szeretnél dolgozni :)

Üdv.

2009. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Én 2 hétig bírtam.

Ügyfélszolgálatra jelentkeztem,oda is vettek fel,aztán pénztárba raktak be.

A nagyfőnök paraszt volt,a beosztásom pedig értesítés nélkül átírták és hisztizve telefonáltak,hogy miért nem mentem be dolgozni!Persze nem ismerték el a hibájukat!

De dolgoztam a Plusban is,az még rosszabb volt!

Én diákmunkák közül a Mekit és a reklámújságterjesztést szerettem.Jobban meg is fizették,mint a tescot!

2009. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
96%

Szia!

Én is a Tesco-ban dolgozok pénztárosként, diákmunka keretében már február közepe óta. Nem mondom, hogy egy leányálom, de kibírható. Bár elvileg lehet ülni, de nálunk olyan alacsony a szék, hogy nem lehet rendesen kezelni akkor a pénztárt és pl. a zsugorfóliás ásványvizet, üdítőt ülve így elég nehéz átemelni...

Ahol én dolgozok, az kis Tesco, amit annyit jelent, hogy reggel 6-tól este 8-ig van nyitva.

Szerintem attól is függ, hogy mennyire nehéz meló, hogy a betanításnál mennyire figyelmesek. Nekem is elég nehéz volt az első pár alkalom. Az első nap szinte folyamatosan kérdeztem, de utána rájöttem magamtól is egy pár dologra. Szerintem nekem lehet, hogy szerencsém is van/volt, mivel kisebb Tesco-ban dolgozok(6-20), itt szinte ismer mindenki mindenkit, nemcsak az állandó munkások egymást, hanem az állandó és a diákmunkások is, és nálunk az állandó munkások is elég segítőkészek. Nálunk most volt igazgatóság váltás és a megbízott áruházigazgató is nagyon rendes, nem veszi le az ember fejét, ha hibázik... Vagyis még az én fejemet még nem vette le.

Még egy tanács: a diákok elvileg csak 7 órát dolgozhatnak. Nem tudom, hogy melyik iskolaszövetkezetnél vagy, de valamelyik megengedi a 8-at is. Csak akkor arra is kell figyelni, hogyha 8 órát dolgozol, akkor nem 8 órát fizetnek, hanem 7 és felet, mert 8 óránál jár már egy fél órás ebédszünet, amit le kell dolgozol. Tehát úgy kapod meg a 8 órás bért, ha 8 és felet dolgozol. Persze énis megjártam ezzel, mert előre nem szóltak, csak a fizunál láttam, hogy kevesebb raszám lett elszámolva... És a fél órák miatt... Tudomásom szerint a 7 óránál nem vonnak le fél órát, csak a 8 órásnál számít az a fél óra.


Kitartást a munkához!

2009. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
88%

Szia!

Én 2 éve nyáron dolgoztam ott, kb. 2 hétig. Hát nem kerestem vele semmit.

Az első 8ezer Ft-omat úgy vesztettem el, hogy elfogadtam meleg étkezési utalványt (ezt elismerem az én hibám volt), de az utalványokat nem adták oda, állítólag "ledarálták" őket - gondolom elrakta valaki.

A második 8ezer ft-omam aztért nem kaptam meg, mert 8ezer hiány volt a kasszában. Hogyan? Nem tudom. Amúgy nem is szóltak róla, csak amikor jött a fizetésem láttam h 8ezerrel kevesebbet kaptam, akkor mondták, hogy mi volt 1 hónappal ezelőtt.

Végülis vissza kaptam a diákmunka-közvetítő cégtől a pénzem, mert a szerződésben az volt, hogy én ezekre nem tartozom felelősséggel, tehát a lényeg, hogy nem vonhatják le. Ez se derült volna ki, ha nem bíró egy rokonom. Írt nekik egy hivatalos levelet (a nevemben) és így elutalták.

Ezek után szerintem megpróbálhatod, ha ilyen helyzetbe kerülsz írj, és elküldöm a levelet. :)

2009. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
ettől félek én is nagyon hogy hiány lesz és akkor azt nekem kell kifizetni,igazából tartok az egész melótól elöször nem de most már hogy tudom mikkel jár most már igen,félek hogy sokmindent elfogok rontani kezdetekben ha esetleg nem értek valamit! köszönöm szépen a válaszokat!
2009. ápr. 30. 17:00
 6/20 A kérdező kommentje:
de egyébként amit én aláírtam szerződést abban megsem említik hogy ha hiány van akkor az kinek a felelőssége vagy hogy nem vonhatják le tőlem,erröl egy szót sem említenek!
2009. ápr. 30. 17:03
 7/20 anonim válasza:
67%

Szia!

Én árellenőr vagy, most 6 hónapja... Egy full éjszakai akcióváltás után tartottak egy képzést, ami annyi volt hogy 6után félórát ülhettem egy kasszás mögött. utána magamra voltam utalva. Most ott tartunk h szinte mindig kasszában ülök. de abszolút nem vészes. nem nehéz, figyelni kell, pontosan visszadni és rendet tartani a kasszában. Én például 1ször kupit hagytam mert annyire ideges voltam hogy összekeveredett plár 5000es 2000sel, szóltak is érte, de hál'isten nálunk rendesek a vevőszolisok. Egyébként oda nehéz bekerülni, max kasszából vagy árellenőrként átraknak oda, de nagyon ritka

2010. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Nah engem most vetek felide, igaz 4 órásban, már félek, nemis ide akartam de hát nincs más. Most nyílik majd nálunk egy kis tesco, és én mindenféleképpen lépnék feljebb vagy 8órási másba, nagy itt a felelősség,, meg félek én a pénztől, fejben számolni sem tok, se visszaadni. Jajj mi lesz velem, meg 4 óráért, nem hiszem hogy adnának több pénzt 28 000ft-nál.
2010. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Müller Antal válasza:
100%
Szia! Én 1 hónapja vagyok tesco pénztáros de tényleg oda kell figyelni. Én álltalában állok mert ülve rossz a nagyobb cikkeket áthúzni. 700ft hiány alatt jegyzőkönyvet iratnak (nekem 2 jegyzőkönyvem van eddig) de semmi bajod nem lesz belőle 700 ft felett ki kell fizetned vagyis levonják a béredből a hiányt. Vannak tirpák emberek vannak normálisak de kibirható.
2010. dec. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
utolsó előtti vagyok: NÁlunk még nem kell fizetni :D talán 3000ft felett akarják majd, 3 jegyzőkönyv után meg elküldenek :S Nekem is van már 2 :D egyik 790ft szóval 90ft :D meg egy 2485ft utalvány, ami lehetetlen, tuti elütöttem, de hát az már hiány.
2010. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!