Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bért csökkenthetnek, ha a...

Bért csökkenthetnek, ha a munkámmal meg vannak elégedve?

Figyelt kérdés
Munkahelyem áthelyez pár embert egy másik helyre dolgozni, szóval a munkavégzés helye megváltozik és ezzel együtt a munkaköröm is. Ennek tetjében még a munkabért is csökkenteni szeretnék? Ez jogszerű? Lehet ellene valamit tenni?
2009. ápr. 25. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Persze. Ilyet csak kétoldalú nyilatkozattal tehet meg. Nem kell aláírni az új munkaszerződést.
2009. ápr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha munkáltatód elégedett a munkáddal,és másik telephelyen, más munkakörben,de alacsonyabb bérrel kíván foglalkoztatni,akkor biztosan oka van erre.A szerződésed módosítani kell,amit vagy elfogadsz,vagy nem.Lehet,hogy a munkahelyek megtartása miatt kénytelen változtatni,de miért nem kérdezel rá? Aztán gondolkodj azon is,hogy ha nem fogadod el a felkínált kedvezőtlenebb feltételeket,akár az utcára is kerülhetsz. Remélem nem így lesz.Kérdezz bátran,jogod van hozzá, aztán majd eldöntöd,hogy maradsz-e?!
2009. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de azt elfelejtettem említeni, hogy az én jelenlegi munkakörömet más fogja betölteni. Itt ez alatt azt értem, hogy aki közel van a "tűzhöz " annak felajánlják az eddigi munkám . Nekem meg rosszabb minőségi munkát kell végezni kevesebb pénzért, mert, pedig az értékelésen semmi kivetni valót nem találtak a munkámmal kapcs.Ezek tudatában is bele kell törődnöm?
2009. ápr. 26. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a másik "csókos", akkor igen.Nincs lehetőséged másik munkahelyre menni? Ha nincs és nem akarsz munkanélküli segélyért folyamodni,kénytelen leszel elfogadni a feltételeket.Nagyon sajnálom a helyzeted.
2009. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz iránya jó, csak pontatlan.

A második válaszolónak igaza van.

Azt viszont tudnod kell, mind a munkaköröd, mind a munkabéred módosításához kettőtök - a munkáltató és a te - egybehangzó akarata kell, ami a munkaszerződésed módosításában testesül meg.

Ha nem írod alá, akkor a munkáltatód felmond rendes felmondással és téged megillet minden járandóság, ami a munkáltatói rendes felmondás alapján jár.

Viszont lesz ez helyett másik munkahelyed?

2009. ápr. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!