Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldre szeretnék menni!...

Külföldre szeretnék menni! Ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

(Azért írtam a család témakörbe, mert itt lehet normális válaszokat kapni.)

Szeretnék új életet kezdeni külföldön, akár önkéntesként kezdeni majd váltani rendes állásra, vagy egyből állással kezdeni. Bárhol a világon és bármit szívesen dolgoznék (természetesen tisztességes munka!).

Van végzettségem és az angoltudásom kb. középhaladó szinten van. Már egyszer voltam kint külföldön. Pályakezdő, huszonéves lány vagyok.

Tudnátok ötletet, tanácsot adni? Szívesen fogadom a tapasztalataitokat! A Ti külföldi történeteiteket is szívesen olvasom.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2011. szept. 26. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az au pairkedés a legjobb ugródeszka. Van szállásod, kajád, nem rengeteg, de egész jó zsebpénzed, és ha már kint vagy, könnyebb továbblépni valami rendesebb melóba. A lehetőségek feltérképezésére, nyelvtudás fejlesztésére tökéletes.
2011. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem is egy fél év au-pairkedés és akkor onnan már könnyebb mozogni. addig találsz ismerősöket is, közben tudsz munkát keresni.
2011. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Én elvégeztem egy szakácstanfolyamot (szakmával), így tudom, hogy a magyar szakácsokra, legyen neki bármennyi gyakorlata, a külföldiek ugranak. Egy év alatt elvégzel egy ilyet és oda mész, ahova csak akarsz, szinte rögtön felvesznek majd valahova.

NMem mellesleg kint sokkal jobban megbecsülik a szakácsokat, és nagyon jól meg is fizetik. (Értsd: min. 300-400 ezres fizetés).

2011. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
12:29 vagyok, elfelejtettem írni, hogy a 3-400 ezres fizetés megy annak, akinek nincs konkrétan meg a szakmája. Ha van papír is, legalább 600ezer a fizu... Legalábbis Ausztriában ennyi. Angliában el tudom képzelni, hogy ennél is több.
2011. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!