Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az az analitikus gondolkodás?

Mi az az analitikus gondolkodás?

Figyelt kérdés
Leginkább álláshirdetésekben olvasni ilyet, de sehol nem találtam egzakt, koherens magyarázatot.
2009. ápr. 26. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

Elemző gondolkodás.

Ilyenkor azt értik alatta, hogy első számú elvárás a munkavállalótól, hogy jó problémamegoldó képességgel rendelkezzen. Ez azt jelenti, hogyha kap egy feladatot, akkor azt elemezve önállóan, lehetőleg gyorsan, szakmai tudását és tapasztalatát latba vetve , hiba nélkül végezze el.

Az analitikus gondolkodású ember nem keres kifogásokat, nem beszél mellé, nem foglalkozik mással csak a rá bízott feladattal.

2009. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. ápr. 26. 22:00
 3/3 anonim válasza:
66%

Kétféle gondolkodásmódot különíthetünk el, amelyek a probléma megoldást segítik: az analitikus és a kreatív típusút. Ezek főbb jellemzőit szemlélteti a következő táblázat:

Logikus: egyetlen vagy néhány válasz / logika / konvergens, összetartó / vertikális.

Kreatív: képzelőerő / számtalan lehetséges ötlet / oldalirányú / divergens,szétágazó.



Az analitikus gondolkodásmód logikus, amelynek eredményeképpen egyetlen vagy néhány megoldás születik. A kreatív gondolkodásmód a képzelőerőre épült, és számtalan lehetséges válaszhoz vagy ötlethez vezet.


Érdekesség, hogy az üzleti világban a kreatív gondolkodást messze az analitikus elé helyezik. Az álláshirdetések szinte kivétel nélkül ezt támasztják alá, pedig a feladatok sokszínűsége megköveteli, hogy gondolkodásunkban az analitikus és a kreatív jelleget egyformán erősítjük. Természetesen az egyes munkakörökben más és más súllyal szerepel az egyik vagy a másik.


Például egy alapkutatást végző tudós hallatlan képzelőerővel rendelkezik, de a kísérletek során rendkívül precízen, pontosan kell leírnia az egyes jelenségeket, és lépésről-lépésre kell az ok-okozat összefüggéseire választ kapnia. Avagy egy üzleti tárgyalás során a számításokat logikusan kell el-végezni, míg a nem várt eseményekre kreatívan érdemes reagálni.

[link]

2011. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!