Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van egyáltalán itthon olyan...

Van egyáltalán itthon olyan állás hirdetés, amiben benne van, hogy mennyi a fizetés?

Figyelt kérdés

Vagy semmi nem szokott lenni abban, amit találok, vagy az, hogy versenyképes (de ez a tesco pénztártól a nem tudom én milyen osztályvezetőig mindenütt) vagy fizetési igényt kérnek megjelölni.


Úgy is ők döntik el mennyit adnak, és már tuti, hogy tudják, mikor feladják a hirdetést, hogy mennyit fognak fizetni, akkor miért nem írják bele? Mi lehet az oka?


Néztem álláshirdetéseket az Egyesült Királyságban, inkább az a kivételes, ha nincs megjelölve az éves fizetés, szóval pont fordítva, mint itt.


2010. nov. 17. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván ha te elmész vásárolni, neked is egyik szempont az ár, azon kívül, hogy mi tud az amit veszel. Ez van a munkaerőPIACon is. Nem biztos, hogy elsődleges az ár, de ha ugyanazt megkapja egy cég féláron is, akkor miért ne tenné?
2010. nov. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szóval szerinted nem tudják hogy mennyit fognak fizetni, hanem a bejövő igények alapján találják ki? Szerintem ez hülyeség. Főleg, ha nem is kérnek igényt, akkor 150%, hogy tudják mennyit fognak adni, csak épp nem mondják el.
2010. nov. 17. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó lenne, ha feltüntetnék a várható fizetést. Legalább egy tól-ig kategóriában, hogy nagyjából mire számítsak. Meg így nehéz nekünk is fizetési igényt megírni, hogy azt sem tudjuk, milyen fizetéseket adnak. Eddig külföldön dolgoztam, a fizetési igényem hasonló lenne, mint kinn volt, ezt is írhatnám, mikor kérdik, de persze értelme nem lenne...de akkor honnan tudjam, mit kérhetek. Nem vagyok tisztában az itthoni bérekkel...Persze ez az én gondom.

De amúgy meg úgyis lehet nézni, hogy én vagyok a vásárló, és én szeretném tudni, kit válasszak, melyik munkának, mi az ára...

Amúgy pont ezért nem írnak összeget, mert így ők választhatják ki, ki az aki kevesebbet kér. Persze így nem biztos, hogy mindig jól járnak.

Engem amúgy jobban zavar, mikor fizetési igényt kérnek, mint az, hogy nem írják mennyi a fizu. Úgyis tudják, mennyit adnak, nekem meg alkuképes az elképzelésem...akkor minek ezzel nyaggatni...

2010. nov. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

kor, nem, munkatapasztalat, sok más minden beleszámíthat (pedig az első kettőnek pl nem szabadna, mert diszkrimináció, mégis beleszámít) abba, hogy mennyi fizetést fogsz kapni

én pl ugyanabban a munkakörben feleannyit kerestem (mint utóbb kiderült), mint az elődöm, csak azért, mert ő férfi én meg nő vagyok... ez van, a vezető pozícióban dolgozó nők fizetése még mindig sehol sincs a férfiakéhoz képest

2010. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pl. néztem két külföldi hirdetés, hasonló területen, hasonló munkakör, egyiknél több tapasztalatot kértek és +1 nyelvet, a másiknál tapasztalat nem volt feltüntetve, és nyelv sem volt fontos. Egyiknél mondjuk 18ezer euró évente másiknál 65ezer euró évente. na most azért szerintem ez nem egy egyedi dolog, itthon is vannak durva különbségek és honnan a búbánatból tudjam, hogy amire jelentkezek ott 90ezret, vagy 190ezret akarnak-e adni, főleg, ha kérik az igényt és esetleg még ismerőseim is vannak, akikből mondjuk egyik kap olyan területen 110et a másik meg 190et, és akkor jelöljek már meg valamit. Mondjuk, ha mindkettő helyére pályáznék, de nem tudnám mennyit keresnek, akkor ha a 110esnél beírok 160at hülyének néz és kiszór, ha meg a 190esnél beírok 160at boldog lesz és megtart vagy, azt mondja, hogy annyit is ér a munkám, ha keveset kérek és azért szór ki?
2010. nov. 17. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik cég előre tudja, hogy x munkakörért milyen összegeket tud fizetni, az általában feltüntet valami közelítő értéket, ennek ellenére vannak munkakörök (a speciálisabbak), amiknél nem tudnak tippelgetni, mert pl. azon a területen a legjobb szakember kell, és a legjobbnak nem mondhatják azt, hogy x, mert lehet, hogy elmegy máshova, ahol 2x-et kap, és akkor a cég bukta a legjobbat, ezért bizonyos pozíciókban hajlandók a jelöltnek magasabb összeget fizetni a későbbi általa elérhető magasabb profit érdekében. Illetve vannak munkakörök, ahol nem is mondanak semmit, teljesítménybér van (ügynöki melók jellemzően). Plusz a közszféra, ahol eléggé behatároltak a fizetések, ott nem ugrálhatsz, mert állambácsi határozza meg központilag, mennyi az annyi.
2010. nov. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

"150%, hogy tudják mennyit fognak adni"

Első vagyok. Az biztos, hogy megvan, hogy kb mennyit szánnak arra a munkára. Ha van aki megfelel és kevesebbet kérne, még "jófejek" is, hogy többet adnak, ha többet adnak egyáltalán. Vagy csak örülnek, hogy spóroltak. Mivel nálunk azért elég magas a munkanélküliség és szinte minden pozícióra van választék, jelentkezőkből nincs hiány, árverseny is van. És így könnyen előfordulhat, hogy egy jobb tudású elmegy kevesebbért is dolgozni, mert kell a pénz.

2010. nov. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!