Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt gáz, ha elmegyek?

Próbaidő alatt gáz, ha elmegyek?

Figyelt kérdés

Először is adott ez a szituáció...


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Azóta elkezdtem dolgozni, először még tetszett is, csak mára rajzolódott ki, hogy mennyit is kell ezért az átkozott kb. 70e Ft-ért dolgozni. Volt mikor a 8 óra véletlenül felcsúszott 12-re. Ez előre is várható volt, csak elfelejtettek róla szólni.


Tehát a kérdésem, hogy ha a 4 hónapos közalkalmazotti próbaidő alatt mondok fel (úgy, h még a munkaszerződést sem írtam alá) akkor lehet-e annak valamilyen következménye.


2011. okt. 2. 16:17
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Próbaidő alatt úgy tudom mindkettő fél indokolatlanul megszüntetheti a munkaviszonyt. Ha nincs szerződésed szerintem akkor bármikor felmondhatsz.
2011. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra van a próbaidő, hogy akár te akár a munkaadód indok nélkül felmondhasson. Mint irod, még munkaszerződésed sincs, akkor milyen hátrány érhet? Egyetlen, hogy ha te mondasz fel, akkor nem kapsz munkanélküli segélyt 90 napig.
2011. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de a munka , van hogy büdös neked! Más is felmodott előtted, vagy csak te vagy ennyire lusta?
2011. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, elgurult a gyógyszer? Megnézném te mennyire lennél "lusta" napi 12 óra után 70k fizetéssel. Mondjuk neked úgysem "büdös a munka", úgyhogy én napi 18 órát dolgoztatnálak.
2011. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs munkaszerződésed (közalkalmazotti kinevezésed), akkor hogy álltál munkába?

a túlórát fizettesd ki - vagy csúszd le...


a próbaidő meg arra való, hogy ha meggondolod magad, akkor lépj, de javaslom, hogy húzd meg magad és csak munka mellett keres másik állást, mert nem könnyű szerezni

2011. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Meglesz a munkaszerződés, illetve meg lenne, gépen már megvan, még csak nem írták a munkaügyön sem alá.

De én úgy vagyok vele, hogy már nagyon menekülnék onnan. Semmi életem nincs, napi 4 órát utazom ráadásul, pihenésre és a páromra napi 3 órám ha van összesen.


Jó gondolat, h a túlórát is lekérjem.

2011. okt. 2. 18:37
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem gurult el a gyógyszerem! Bakker én akár vasárnap, akár más ünnepnap mindig dolgozom! Ha kell éjjel menni megyek, akár esik akár fúj! Akár a szabadságom alatt kell bemennem, csak egy telefon! Ha hibázom, selejtet gyártok, levonják a béremből! Gondolod túl vagyok fizetve? De muszáj, ha szarni akarok!
2011. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Lehet, hogy te sztahanovista vagy, esetleg voltál már munkatáborban, és ott megkattantál, mindenesetre elég torz a világképed.
2011. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen megkattantam! De építem a szoclizmust, vagymit. lehet ez a komunizmus? Amúgy megvan mindenem, én vagyok a vezető!
2011. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem viszont sajnos nincs meg mindenem. Csak jelentős anyagi segítséggel tudom fenntartani magam -a család részéről. Ráadásul nincsen meg a nyelvvizsgám és így nem is lesz meg, mivel egyszerűen semmi időm tanulni. Ha épp lenne meg magamon kívül vagyok a fáradtságtól.

A másik serpenyőben viszont ott van az, hogy kellene nagyon a munkatapasztalat...

2011. okt. 3. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!