Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kezelnek úgy a munkaügyi...

Miért kezelnek úgy a munkaügyibe, mintha én már korábban is lettem volna munkanélküli?

Figyelt kérdés

Pályakezdő munkanélküli vagyok. Elmentem regisztrálni a munkaügyibe, bár csodát nem vártam és nem is várok tőlük. Kezembe nyomták az álláskeresők kiskönyvét, de semmi konkrétat nem mondtak (kitöltése hogy működik..). Csak annyit, hogy hozzam magammal mindig. Majd 09. 12-én csoportos foglalkozáson kellett részt vennem a 3. emeleten. Aláírtam a jelenlétit, gondoltam ezzel minden el van intézve. Aztán a nagy francokat. Ma kaptam értesítő levelet, hogy nem jelentem meg és 8 napon belül meg kell jelennem. Felhívtam a munkaügyist, majdnem kiröhögött, mert én nem tudtam ez hogy működik. Hozzáteszem, senki nem mondta, hogy a 3. emeletnek és az 1. emeletnek semmi köze a másikhoz. Jó tudni. Miért ennyire fejetlenek? Miért hiszik azt, mert annyian vannak munkanélküliek, mindenki rögtön tudja, hogy működik?

21/L


2011. okt. 3. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A kérdésedre sajnos nem tudom a választ,de én is pályakezdő munkanélküli vagyok,és nagyon elegem van a Munkaügyi Központból.

2 hét múlva kell visszamennem jelentkezni,és ezidáig semmi munkát nem találtam. A munkaügyiből 3 hónap alatt nem hívtak fel,hogy lenne valamilyen munkalehetőség.

Most rá fogok kérdezni,hogy fog-e indulni valamilyen tanfolyam,mert semmiről nem tájékoztattak. Én is úgy szoktam ott állni,mint valami hülye,elvárják,hogy tudjam a dolgok menetét. Átérzem a problémádat.

20/L

2011. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a könyvben benne van, mikor kell megjelenned újra, csak el kéne olvasni + a tájékoztatóban is, amit regizéskor kapsz
2011. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem semmi dátumot nem írtak a könyvbe. Egy dátum szerepel ez a 09.12-es de ezen ott is voltam. De ott senki nem mondta, hogy aznap pecsételik, hogy megjelentem..
2011. okt. 3. 13:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Tájékoztatót nem kaptam. Csak a határozatos papírt, hogy pályakezdő álláskeresőként nyilvántartásba vettek.
2011. okt. 3. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
a munkaügyi központban nem fognak neked állást ajánlani, sajnos már nem arról szól a dolog....az mindenkinek a maga dolga, ők csak a hivatalos ügyeket intézik :(
2011. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én 2 éve voltam így.aztán már meguntam,hogy 3havonta 15km-t kell utaznom azért,hogy ők bunkózzanak velem,a semmiért,ezért nem mentem el.kaptam egy levelet tőlük,hgy jelentkezzek adott időn belül,vagy törölnek.ekkor gondolkoztam,hogy te jó ég,mit vesztek én a felesleges időpocsékláson kívül?Magamnak kerestem munkát,magamnak fizettem a tb-t,ők semmiben nem segítettek.Egyszer mentem volna jelentkezni tanfolyamra(az 1.napon,amikor meghirdették),de már betelt.Na persze.Én nem mentem el.Felesleges hülyeség,és nem lett semmi bajom belőle.Tanácsolom neked is ezt.
2011. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!