Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A párom nem kapta meg a...

A párom nem kapta meg a teljes fizetését, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
A párom egy hónapja elkezdett dolgozni egy cégnél. Rengeteget dolgozott, volt hogy egy héten hatvan órát is. Egy hétig ebben a hónapban beteg volt. Ezek után kapott 57.000 forintot. A főnöke a bruttó 541 forintos órabérét nettó 406 forintnak számolta (ami szerintem és az internetes kalkulátorok szerint is 455 forint), plusz nem számolta bele a töredék órákat (értsd: ha fél kilenctől fél tízig dolgozott, akkor kilenctől kilencig írta be). A szerződésében szerepelt továbbá, hogy heti maximum 40 órát dolgozhat, az ezen felül teljesített munkaórák ezáltal ugye túlórák, amit szintén nem vett figyelembe. Továbbá alig volt szabadnapja, és a betegsége ideje alatti táppénzt se fizette ki. Mit tudunk tenni, hogy megkapja a járandóságát? A válaszokat előre is köszönöm!
2011. okt. 11. 07:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Az internetes kalkulátorok nem pontosak, az a cégtöl (is) függ, hogy az adott bruttó mennyi lesz nettóban - ezt ilyen alapon nem lehet reklamálni.

Azt viszont, hogy nem fizeti ki a túlórákat, igen, feltéve, hogy bizonyitani tudja a férjed. MErt az ez a része feketén ment, akkor semmi esélye.

Ha a fönök csak egész órától egész óráig számol, akkor járjon úgy be. De ha bizonyiható, hogy ennél többet dolgozott, akkor perelheti a fönököt. De mivel a szerzödésben benne van a heti max. 40 óra, ennél többet nem kérhet a férjed.

A kérdés az, hogy nem küldi-e el a fönök a férjedet.

2011. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A munkaügyesekhez forduljunk panasszal, vagy egyből a főnöknek mondjuk el a sérelmünket? Kiegészítő információként szeretném hozzátenni, hogy a menyasszonyom nem kapta meg a járandóságát, nem a férjem, de ez ilyen szempontból teljesen mindegy :)
2011. okt. 11. 08:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs, valamiért férjre gondoltam, de ebben az esetben nem igazán lényeges.

Megpróbálnék elöször a fönökkel beszélni, ha nem megy, akkor sajnos nem sok jót várhattok.

Nem tudom, esetleg próbaidös a menyasszonyod? Mert akkor azonnali hatállyal fel tud neki mondani a fönök, de ö is ott tudja hagyni a céget, ha nem rendesen fizetnek.

Adott esetben (ha máshogy nem megy, és nem ragaszkodik ehhez a munkahelyhez), a felügyerleti szervekhez (APEH) lehet fordulni, akkor a fönököt és a céget kivizsgálják, viszont valószinüleg a menyasszonyod elvesziti ezt a munkát.

2011. okt. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés: mennyit tud bizonyitani a menyasszonyod - van valami igazolás arról, hogy mettöl meddig dolgozott, illetve összesen hány órát? Mert anélkül nehéz valamit is elérni.
2011. okt. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Próbaidős, és ma fel is mond, úgyhogy az nem probléma ha az állásába kerülhet a dolog. És ők maguk töltötték ki hogy mikor "csekkoltak" be és ki, de úgy fest, hogy a főnöke máshogy jegyzetelt. Esetleg bizonyíték lehet a biztonsági kamerák felvétele, mert azon egyértelműen látszik mikor érkezett és hagyta el a helyet.
2011. okt. 11. 08:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Nemhiszem, hogy ezek jók lennének bizonyítéknak, mivel a kamerafelvételek nyilván a főnöke kezében vannak és majd egyszercsak "eltűnnek" vagy "letörlődnek" véletlen, ha kellenének.


A kitöltött ki-be csekkoló papírok is nyilván a cégnél vannak, ezek is eltűnhetnek...


Én azt tenném, hogy :


- főnöknek előadni a problémát NORMÁLISAN, hátha fejéhez csap és kifizeti (ez sem lehetetlen)

- ha ez nem megy akkor munkaügyi felügyeletet és az összes létező felügyeleti szervet felemlegetni neki

- és csak ezután felmondani

2011. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy biztos, ne hagyjátok annyiban! Először beszéljetek a főnökkel. Ha nem juttok dűlőre, akkor nem az adóhivatalhoz kell menni, hanem személyesen kellene felkeresni a helyileg "illetékes" Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget. Ők foglalkoznak ilyen ügyekkel. Telefonon, írásban nem tudnak érdemben foglalkozni a dologgal. Személyesen kell bemenni, személyi igazolványt vinni, jegyzőkönyvet vesznek fel az elmondottakról, majd meglépnek a munkáltató felé egy ellenőrzést ez ügyben. Ha igazolódik az, amit állítottatok, akkor kötelezni fogják a munkáltatót az elmaradt járandóságok késedelmi kamattal terhelt összegének kifizetésére, valamint büntetést is szabnak ki rájuk. Nem ártana, ha valaki, vagy valami más is igazolni tudná azt, amit állítotok.

Egyébként, ha a munkaszerződésben heti 40 óra van benne, és nem munkaidőkeretben dolgoztatták, akkor a napi 8 óra feletti munkaidő rendkívülinek számít, tehát túlórapótlékkal együtt kellene, hogy kifizessék.

Azok az időszakok, amelyeket nem fizettek ki neki, de ledolgozta, akkor hogyan lettek elszámolva? Mint micsoda? No meg a táppénzes (betegszabadságos) időszak?

2011. okt. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm a válaszokat. A ledolgozott, de ki nem fizetett időszakok szimplán el lettek felejtve. Továbbá szeretném még egyszer megköszönni az eddigi összes választ, mindegyik hasznos volt. Így már nem állunk olyan tanácstalanul az ügyhöz. Amit tenni akarunk jelenleg az a következő: Egy könyvelő ismerősömmel megnézetem a papírokat (mert a fizetését kp-ban kapta, egy kézzel írott papír kíséretében, úgyhogy valószínűleg a cég nem szeretne utána adózni, de ezt majd kisakkozzuk, lényeg hogy találjunk valami fogást), utána munkaügy, ott is meghallgatjuk amit mondanak és ezek után felmondás. Szerintetek jó az ötlet?
2011. okt. 11. 09:30
 9/10 anonim ***** válasza:
A nettó bér különbözete fakadhat abból is, ha a párod elfelejtette igényelni az adójóváírást. A netes kalkulátorok azt automatikusan bele szokták kalkulálni a nettóba. Ez esetben viszont az éves adóbevallás beküldése után visszakapjátok a túlfizetést.
2011. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ötlet természetesen jó, de kizárólag rendkívüli felmondás legyen, ne pedig "sima" felmondás, mert ebben az esetben jogosult lehet álláskeresési járadékra is, ha az egyéb feltételeknek is megfelel.
2011. okt. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!