Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1 hónapja dolgozom a jelenlegi...

1 hónapja dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, de kaptam egy másik (sokkal jobb) ajánlatot, szeretnék felmondani. Minden gond nélkül ezt megtehetem? Ha igen, akkor elég csak a munkaügyön jelezni és kész? Nincs felmondási idő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Szerződésem szerint 3 hónap a próbaidőm
2011. máj. 3. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, azonnal felmondhatsz indoklás nélkül, felmondási idő nincs.
2011. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidő alatt bármikor bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat.

Nincs felmondási idő, ezért van a próbaidő. Ha véglegesítenének, onnantól lenne felmondási idő, de ez adott esetben téged is megilletne, nemcsak őket, szóval nem tehetnének egyik napról másikra az utcára. Mert próbaidő alatt ők is megtehetik ezt.

2011. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Még a munkanap végét sem kell megvárnod. Szólsz, hogy befejezted. A nap végéig meg kell kapnod minden kilépő papírodat és a munkabéredet is.
2011. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is voltam így, megmondtam, hogy kaptam egy jobb ajánlatot, másnaptól nem jövök. Próbáltak még egyezkedni a fizummal kapcsolatban, de nem csak a pénz volt jobb a másik munkahelyen, hanem a munkakör is testhezállóbb volt nekem. De végül is rendesek voltak, kicsit nyavalyogtak, hogy életükben még ennyi adminisztráció nem volt két héten belül egy emberrel, de megoldották.
2011. máj. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 4. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!