Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában hogyan működik a...

Ausztriában hogyan működik a felmondás?

Figyelt kérdés
szezonmunkáról van szó...
2011. okt. 13. 10:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
felmondási időt ki kell várni?
2011. okt. 13. 10:05
 2/15 anonim ***** válasza:
A szerződésedtől függ.
2011. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Felmondási időt természetesen ki kell várni, ez minden országban így van, ez a rendes felmondás lényege.

De hogy mennyi a felmondási idő, azt nem tudom, mert nem ismerem a kinti munkajogi szabályokat. A munkaszerződésben valószínűleg benne van.

A felmondást közölni kell a munkáltatóval (lehetőleg írásban), és onnantól számítódik a felmondási idő.


Hacsak nincs indoka a rendkívüli felmondásnak, vagy nem tudnak közös megegyezést kialakítani.

2011. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

köszi, a felmondást irásban kézzel is lehet irni, milyen terjedelműnek kell lennie?

miután benyujtottam a felmondást, milyen kötelezettségei vannak még a munkáltatónak illetve nekem? tb, adó szabdság intézés.. ilyenek?

2011. okt. 13. 13:10
 5/15 anonim ***** válasza:
Mivel idénymunkád van, ez csak fix időre kötött szerződés. A felmondás feltételeit a szerződésednek kell tartalmaznia.
2011. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
na letöltöttem egy ilyen szezonmunkaszerződést, és ott 4 lehetőség van a felmondásnál, abból 2 olyan, hogy nem lehet felmondani!! ez lehetséges?
2011. okt. 13. 13:28
 7/15 anonim ***** válasza:

Jaaa, bocsi, az előbb én írtam a kisregényt, és az előttem szólóval szemben valamire nem hívtam fel a figyelmed!

Nem tudom, hogy az "idénymunka" pontosan itt milyen jogviszonyt is takar, de ha határozott idejű a munkaviszony, akkor azt rendes felmondással nem lehet felmondani!

Ebben az esetben legfeljebb a közös megegyezéssel próbálkozhatsz, ahhoz természetesen nem kell felmondást írnod, hanem beszélsz velük.

Ha határozatlan idejű a szerződésed, akkor annyit írj, hogy XY napon keletkezett munkaviszonyodat a mai nappal felmondod. Indokolnod nem kötelező. (Vagyis itthon nem kéne, gondolom ott sem, de ezt nem tudom.)

A felmondási időre hivatkozhatsz, de az attól függetlenül is van.

Kötelezettségek: elszámolás, számadás mindenről, ami nálad volt. Munkáltatónak ki kell adnia a kilépőpapírjaidat majd az utolsó munkában töltött napon. Szabadságot kérhetsz, nem garantált azonban, hogy megkapod, mert azt pénzben is megválthatja. Illetve, ez megint csak itthonra vonatkozik, mert mint mondtam, az ausztriai jogszabályokat nem ismerem.

De a felmondás nagy része evidens, hogy mindenhol így van.

2011. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

De mi van a te szerződésedben?

Igen, van olyan,hogy nem lehet felmondani,illetve hatalmas kötbért kell fizetned.

A szezonmunkának lényege,hogy rövid időszakra nagy munkaerőigény merül fel. Ha felmondassz akkor helyettesíteni kell, ami lehet, hogy nagyon nehéz.

2011. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát írd le ide akkor azt a négy dolgot, és okosabbak leszünk.

Írhatod németül is.

2011. okt. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

jaj de sok segitőkész fórumos :)

csak hogy tisztázzam a dolgot, még nincs szerződésem most keresek a téli szezonra, ezeket a szerződéseket határozott időre kötik, úgy néz ki én nem tudok majd az egész szezonra maradni (ezt természetesen nem fogom a munkáltatóval közölni a felvételkor), a szezon felénél szeretnék majd felmondani...

kimásoltam a szerződésből:

Vertragsdauer

Zutreffendes ankreuzen, andernfalls gilt Variante c)

a) Unkündbarer Saisonvertrag

b) Nach Art. 12 kündbarer Saisonvertrag

Die Saison endet voraussichtlich am: ...................................

(Der Arbeitgeber ist verpflichtet, das Saisonende 14 Tage im Voraus bekannt zu geben.)

c) Befristeter unkündbarer Vertrag

d) Befristeter, nach Art. 12 kündbarer Vertrag

Vertragsende: ...............

2011. okt. 13. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!