Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriai munkatapasztalatok,...

Ausztriai munkatapasztalatok, és munkával, valamint megélhetéssel kapcsolatos tanácsokat szeretnék kérni?!

Figyelt kérdés

Az itthoni kilátástalan helyzetet figyelembe véve, ugy döntöttem, hogy szeretnék Auszriában dolgozni. 25éves vagyok, jó fizikumú, angol középfokú nyelvtudással rendelkezö majdnem Gépészmérnök (Sajnos nem fejeztem be még a sulit, de majd egyszer..). Szóval végül is csak érettségim van, és alapfokon tudok Németül, szóval megértetem magam, de hosszabb kommunikálásra alkalmatlan vagyok. Mik az esélyeim így? Van egy informatikus szakmám is, de gondolom elsö körben azzal is kitörölhetem... Szóval csak segédmunkák jöhetnek szóba, mint betanított munka, vagy erdész munka, építkezések, stb stb... "aljamelók" de azért mégsem takarítés és WC pucolás.


Milyen kilátásaim lehetnek? Neki lehet e így vágni? Mire számíthatok? Vagy feküdjek rá a Németre? (Végül is Januárig fel tudok készülni társalgási szintre) Jövö év elején akarok kimenni ugyanis.


Minden tapasztalat és segítség érdekel!


Köszönöm!


2011. okt. 15. 00:23
 1/5 anonim válasza:

A többihez nem tudok neked semmi okosat, de mindenképpen feküdj rá a németre! Ha valakit csak épphogy értesz magyarul, alig tudsz mit kezdeni vele, nem? Viszont, ha egészen jól tudtok kommunikálni, akkor sokszor az ember még csodálja is, hogy milyen ügyes: "nem is ez az anyanyelve, és mégis milyen szépen beszél":) Az informatikus szakma mit takar? Ugye nem ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=sHI9lpFQ9-8

:D

Mindenesetre bármit is takar, német nélkül német nyelvterületen szerintem nem sokra mész, legalábbis a vélhető intelligenciádnak/készségeidnek messze nem a megfelelő pozíciók várnak.

2011. okt. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Annyira nem vagyok otthon a témában, de én is Ausztriába készülök pár év múlva. És most kezdem el újra a németet.Jó német nyelvtudás nélkül nem vágnék neki, nem hiszem, hogy normális melót kapsz úgy, bármilyen szakmád is legyen.Nagyon rá kéne feküdnöd a németre, addig sztem nem is érdemes a kiköltözésen gondolkodni.
2011. okt. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fejezd be a gépészt ha valami rendes egyetemen csinálod. akkor már kimehetsz német tudás nélkül is valami multihoz.(persze nemárt a német) én gyakorlaton voltam németország angol nyelvtudással. voltak nehéz helyzetek de alapvetően a vezető beosztásokba elég az angol. feltéve ha tényleg tudsz angolul. mert a nyelvizsgád sehol senkit nem fog érdekelni max as hres kislányt de azzal meg senki enm foglalkozik. a kérdés csak az h tudsz angolul?igen. jo akkor a továbbiakban az interju is angolul folyik.ez magyaroszszágon is igymegy no be is ausztriába is mindenhol
2011. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy kiestem az állami finanszírozásból, és valamiböl majd finanszíroznom kell a maradék 2 félévet. Itthon nem nagyon találok még gyakornoki melót sem, illetve ami van, az édes kevés fizetéssel jár.


Ezért döntöttem úgy, hogy próbálom a kellemeset a hasznossal, így Ausztriát néztem ki, mert Anglia messze is van és szerintem elég kiszámíthatatlan, valamint jókat hallottam a sógorokról. Sőt, így még nyelvet is tudnék tanulni, meg világot is látni, és persze pénzt is lehetne keresni, nem is olyan rosszul.


Abszolút legalja munkákra mennék ki elöször, beleszokni a környezetbe, tanulni és használni a nyelvet. 1-2 éves idöintervallumra tervezem, persze, ha bejönne, akkor elképzelhetö hogy maradnék.


Úgy gondolom fél év vagy 1 év elég kell legyen arra, hogy normálisan tudjak beszélni, és esetleg késöbbiekben jobb állást is kaphassak.


Olyanok érdekelnek, hogy melyik részen érdemes munkát vállalni, mennyire fogadják jól a magyar munkaerőt, nehéz e beilleszkedni.... mennyi pénz megy el egy héten kb... mennyit lehet havonta megtakarítani. PErsze, tudom, ezek sok mindenen mulnak, de egy általános körképet szeretnék kapni az egészröl. Hiába olvasok a neten utána, nem gyöz meg.

Tapasztalatok kellenek kint élöktöl, fiataloktól, olyanoktól, akik szintén az alján kezdték, vagy "alja munkát" csinálnak most is. Hogy élnek, mennyit tudnak fére tenni, mennyire vannak kirekesztve, melóról, életminöségröl stb stb

2011. okt. 15. 12:52
 5/5 A kérdező kommentje:

Jah, amugy az Angol elég jól megy, viszotn Németet tényleg alapfokon tudom csak, de gyorsan tanulok, szóval arra rá fogok feküdni erösen! 2 hónap alatt szerintem fel lehet készülni egy gyenge középfokra és társalgási szintre.


Amugy a Miskolci Egyetem-re jártam.

2011. okt. 15. 12:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!