Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A főnököm jobb keze vagyok, a...

A főnököm jobb keze vagyok, a minap azonban azt mondta, túl sokat kell utánam fizetnie, esetleg csökkentené papíron az óráimat. Felmondanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat megenged magának, és nálam ezzel telt be a pohár. Mindent megteszek a cég érdekében, szeretnek a megrendelők, lelkiismeretesen végzem a munkámat, s ezeket ő is belátja. Akkor hogy lehet, hogy nem érek annyit, hogy tisztességesen bejelentsen? Mit tennétek a helyemben?
2011. okt. 16. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

hát valahogy én is ebben a helyzeten vagyok.jelenleg már nem is tudom hogy hány munkakört viszek, a főnököm soha sincs benn az irodában. minap is elhagyott egy fontos szerződést és engem vont felelősségre, hogy hova tettem. úgyhogy azon gondolkozom én is nagyon már hogy felmondok nem érdekel....

nem fogok idegileg tönkremenni egy munka miatt...

jah és ráadásul minimálbért kapok...

2011. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Felmondhatsz. Aztán vagy nem találsz munkát, vagy belefutsz egy ennél is vacakabb főnökbe. Manapság igen ritka a normális munkahely. Mindenhol a költségek csökkentése az elsődleges. Hogy Te miként végzed a munkádat, az nem számít. Mindig akad , aki belép a helyedre.
2011. okt. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

hát attól függ. ha tudod hogy a cégnek nem megy túl jól és tényleg azért akarja csökkenteni az órákat papíron, hogy meg tudja tartani a munkahelyed akkor maradnék, de ha nincs különösebb anyagi gondja a cégnek, csak több pénzre vágyik a főnök, akkor megmondanám, hogy nem szeretném, hogy csökkentse (nem kell azonnal felmondani hátha lehet vele beszélni)

kérdezd meg mi az oka rá, hogy neki probléma, hogy ennyit kell utánad fizetni, maradj higgadt, ne kapkodj el semmilyen kijelentést, próbáld vele megbeszélni.

2011. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
21:01 csak nem a kedves főnökömmel futottam össze? Az ő stílusa a "mindenki pótolható" - én pedig azt mondom "csak nem mindegy, hogyan"
2011. okt. 16. 21:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
30 éves nő vagyok és pár hónapja munkanélküli. 8 évig dolgoztam közalkalmazottként és kirúgtak. Nem a munkavégzésemmel volt a baj. Én is olyan feladatokat is elláttam ami nem tartozott a munkakörömbe. Plussz juttatást sosem kaptam érte. Kirúgtak mert kellett a hely a valakinek a valakijének. Ő a plussz feladatokért amiket én csináltam kap plussz pénzt is. Szóval lényeg hogy örülj neki hogy van munkád! Én tanult vagyok, fiatal és mégsem tudok elhelyezkedni mert nincs munkahely. Van de csak a csókosoknak. Örülj hogy van munkád!!!!
2011. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Ja és ha te mondasz fel, akkor munkanélküli segélyt sem fogsz kapni. Viszont ha megteheted ezt anyagilag akkor mondj fel ha neked úgy jobb lesz.
2011. okt. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Na ácsi. Nem a vakvilágba mondanék fel. Lehet, úgy kellett volna kiírnom a kérdést, "keressek-e másik munkahelyet", elnézést, ha nem voltam egyértelmű.
2011. okt. 16. 21:23
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress, de lehet mégrosszabb helyzetbe fogsz kerülni. Vagy esetleg 2 hónap mulva elküldenek. Megéri? Ha igen akkor rajta!
2011. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Ma egy munkahelyre százan is jelentkeznek,és senkinek nincs biztos helye. Sok helyen 2-3 hónap után felmondanak,és vesznek fel másik embert. Az "ÚJ" felvételért pedig felveszik az állami juttatást.

A helyedben meggondolnám a felmondást,és nagyon megnézném az új munkahelyet is. Könnyen két szék között a földre eshetsz!

2011. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Másik munkahelyet nyugodtan kereshetsz, azzal nem árthatsz magadnak (amíg nem tudnak róla mostani helyeden :).


A kérdés is egyébként többrétű.

Az egyik, hogy valóban megérsz-e annyit a cégednek, hogy bejelentsenek (vagy pedig fel tudnak venni helyetted egy hasonló munkaerőt, kevesebbért). Erre a kérdésre adott választól függ, hogy jogos-e a követelésed.


A másik, hogyha felmondasz találsz-e olyan munkahelyet, ami legalább ilyen jó (munkakörülmények, fizetés stb szempontjából). Erre a kérdésre adott választól függ, hogy jogos lenne-e kilépned (saját szempontodból).


Látom, hogy most úgy érzed nem jogosak feléd, és van benned némi sértődöttség, de a sértődöttség nem hasznos tanácsadó. Gondold végig a dolgokat - a munkaadó fejével is, és lásd reálisan a helyzetedet.

Lehet, hogy reálisan végiggondolva arra jössz rá, hogy alacsony bruttóra bejelentve már nem éri meg itt dolgoznod - akkor keress másik helyet és amint megvan add be a felmondásod.

Esetleg elmondhatod érzéseidet a főnöknek - és ugyanúgy, ahogy ő szeretne téged kevesebbre bejelenteni, te is mondhatod, hogy azt nem fogadod el, és ha megteszi felmondasz vagy rosszabbul végzed majd a munkádat.

2011. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!