Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptatok már úgy munkát, hogy...

Kaptatok már úgy munkát, hogy nem ti, hanem a leendő munkaadótok keresett meg?

Figyelt kérdés
Itt legfőképpen arra gondolok,hogy rengeteg állásközvetítő oldal (pl Profession ) hirdeti úgy magát,hogy "töltse fel önéletrajzát és találja meg álmai munkáját"... Valahogy esélytelennek látom ezt így... Ti mit gondoltok? Érdemes megpróbálni?
2011. okt. 18. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A fejvadász cégek így dolgoznak. engem minden új állásomnál úgy kerestek meg,hogy közben dolgoztam máshol, és jobb ajánlatot tettek,hogy felmondjak.

AZért ez nem segédmunkára vonatkozik.

2011. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy már más megoldást nem nagyon látok arra,hogy legyen munkám... Hónapok óta próbálkozom,és még mindig semmi. Középfokú végzettséggel,nyelvvizsgával. Tudom ez nem nagyszám már a mai világban,de a diplomások se tudnak elhelyezkedni. Totál elkeseredtem. Csak érdekel,hogy járt-e már valaki sikerrel ilyen Internetes portálokon keresztül.
2011. okt. 18. 10:43
 3/10 Antimod ***** válasza:
Szerintem egy cég sem böngészi a feltöltött anyagokat. Küldd el minél több helyre, minden nap akár ötöt, a nagy számok törvénye alapján csak bejön valamelyik. Utána pedig már sokkal könnyebb dobbantani, mint munkanélküliként eladni magad. Írj egy kicsit "különlegesebb" önéletrajzot, ami kitűnik a nagy átlagból.
2011. okt. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nincs is olyan hirdetés amire tudnék válaszként önéletrajzot küldeni.

Offolom a saját kérdésemet,de szerintetek mi lenne ha elküldeném olyan cégekhez,ahol nincs felvétel? Hülyének néznének vagy épp ellenkezőleg?

2011. okt. 18. 11:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem néznek hülyének, én is küldtem olyan cégekhez, és mindegyik válaszolt, igaz nemlegeset, hogy nincs felvétel, vagy éppen azt, hogy felvennének, ha németül is beszélnék, nemcsak angolul, viszont válaszoltak. Csak nyugodtan küldözgessed oda is, de azért töltsd fel a profession.hu-ra is az önéletrajzodat és még ahova tudod, mert bármi bejöhet. 29N
2011. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem is a munkaadóm keresett meg, mert valamelyik ismerősétől hallott rólam. Megkérdezte, hogy elvállalom-e az állást, mert ha nem, meghirdeti. Jók voltak a feltételek, így elvállaltam.
2011. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy többen kis suttyó oldalnak mondanák,de engem itt sokan megkerestek már és tegnap frissítettem az hirdetésem és délután 4-re már mentem is állásinterjúra, ami lehet, hogy be is fog jönni. Expressz.hu

A monster egy fos, ott Én még egy értelmes munkát nem találtam. A job.hu-ról kapok hírlevelet oda feltöltöttem az önéletrajzom,de azóta semmi...szóval expressz.hu

2011. okt. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem egyszer kerestek meg így, az a CV online-ról volt. El is mentem, mert a telefonban ódákat zengtek a dologról. Nos, hát, kiderült, hogy a D.A.S.-hez keresnek üzletkötőket, tehát vállalkozóként, fix fizu nélkül. Nekem ez nem jött be. Egy infó a dolog komolyságáról: az állásinterjú abból állt, hogy összetereltek 10 embert, és valami fejes másfél órát ömlengett, hogy milyen jó is ez, de még a csomagot is nekem kellett volna megvenni...
2011. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
14:06-os vagyok. Tegnap este kaptam egy mélt, hogy betudok-e menni holnap próba napra, hogy megismerkedjek a többi kolegával és persze igent mondtam...szóval továbbra is tartom az expressz.hu-t
2011. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gratulálok,legyen sikeres a próbanapod. :-)


Most taktikát váltottam,nem tudom,hogy jó-e vagy nem,de megpróbálom: olyan cégekhez is küldök önéletrajzot és motivációs levelet,ahol nincsen konkrét állásajánlat. Eddig nem érkezett visszajelzés (tegnap kezdtem el),de ha a sokból egy cég visszajelezne,én már annak nagyon örülnék.

2011. okt. 19. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!