Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptatok már ilyen emailt?

Kaptatok már ilyen emailt?

Figyelt kérdés

Tegnap jött egy email, h kisorsolták az email címemet a National Lottery-n (UK), s nyertem így egy bizonyos összeget. A kíváncsiság kedvéért visszaküldtem az adatokat csak név, cím, és életkor, s ma jött egy megerősítő levél egy bizonyos mr juan walkertől, h küldjek egy magamat igazoló okmány másolatát, útlevél vagy jogsi, s vegyen fel a kapcsolatot majd velük, s küldik a nyereményt. Bankszámla számot nem kértek. Mi nem lottózunk az angol lottón és ez az, nem? Gondolom email címeket meg nem sorsolnak vagy mégis? Szerintetek?

Volt már vki vagy vkinek az ismerőse ilyen helyzetben?

Köszi.


2010. máj. 24. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamu, nem szabad semmilyen adatot megadni nekik!!!
2010. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
El ne küldd az adataidat!Napirenden kapnak az emberek ilyen mailokat!Szlovákiai vagyok,hirdettem néhányszor ingyenes portálokon,pénzügyi rovatban.Párnappal később napirenden jöttek a z online fordított szövegek a lehető legkedvezőbb hitelekről,korlátok nélkül.Kíváncsi voltam a sokadik mail után megadtam az adatokat:név,összeg,lakhely,mennyivel akarom fizetni...Megjött a válasz,hogy megkapom a hitelt,ha fizetek 200€-t bizonyos számlára western unionon keresztül.Magyarországon is hirdettem később és ugyanígy kaptam ezeket a mailokat magyar fordításban.Egy alkalommal Angelina Jolie adatait küldtem el és ugyanúgy jóváhagyták 200€ ellenében.Mivel pénzüggel foglalkozom,egy alkalommal küldtem az egyik feladónak levelet,miszerint hány ember dől be nekik és dolgozhatnék-e velük.3%-a a címzetteknek hiszi el és küldi a 200€-t!A nyereményről meg annyit,ha bizonytalan vagy,hogy esetleg tényleg nyertél,kérdezz vissza a társaságra,kérj honlap címet,telefonszámot,nevet,akivel kapcsolatba léphetsz.Ha ezt visszautasítják,biztos lehetsz,hogy kamu
2010. máj. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

nekem is nemrég jött egy. csak nekem australian lottery. van eg yilyen oldal ahol fel vannak sorolva a fake lottós címek, pontosan nem tudom mi a címe, de guglin könnyen meglehet találni.


azt hiszem ez. [link]

2010. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam már ilyet Ne küld el az adataidat
2010. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Gondold át logikusan. A mailcímed olyan oldalak adatbázisában szerepel, melyekre te magad regisztráltál. Ezek a regisztrációs adatokat harmadik félnek nem adhatják ki (mert az esetek 99,9%-ában az user nem járul külön hozzá). Mégis kikerül valahova, ahonnan az összes cím között hirtelen felindulásból ingyen pénzt akarnak adni. Ehhez persze elengedhetetlen, hogy elkérjenek néhány olyan adatot, ami amúgy a korábban ellopott regisztrációs adatokból nem derült ki. Természetesen előbb-utóbb sort kell kerítsenek a bankkártyád számára és lejárati idejére is, de addig csak "ártatlan" adatokat kérdeznek. Sokan nem is tudják, hogy egy kártyaszám és lejárati idő pontosan elegendő internetes vásárlásokhoz, nem kell hozzá pin vagy szlaszám.

Soha ne higgy semminek, ami ingyen akar neked adni valamit, mert ilyen NINCS és nem is létezhet. Még egy promóciós cucc sincs ingyen (az árát máson/máskor megfizeted).


Ajánlott olvasmány: [link]

2010. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jézus fa.szom!!! Ki ne add az adataidat!!! Aztán néhány MOSAD ügynök neked adja ki magát Angliában és onnantól véged.
2010. máj. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Most ha adnak lottótársasági címet, kontaktot és hasonlókat, akkor hitelessé válik?

A szegedi egyetemista srácot úgy szedték le a nigériaiak több, mint 10 millió forinttal, hogy még a többszáz millió dollárt (!) is megmutatták neki, mert ő kiment személyesen Nigériába. Bevitték a bankba, és OTT VOLT A PÉNZ! Úgyhogy itt olyan "kapcsolati háló" van, amelyben elég sok dolgot el tudnak érni.

2010. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én pár évvel ezelőtt megadtam néhány adatot nekik, ami nem gáz, hogy lássam a végét. a vége az volt, hogy be kell fizetni valamekkora összeget a nyeremény bankszámládra helyezése előtt.:))) na ezt nem szabad. természetesen nem utaltam semmit, csak kíváncsi voltam. szóval átverés az egész.
2010. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyet tanulj meg: Sosem nyerhetsz olyan játékban, amiben nem vettél részt.
2010. máj. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, hogy visszaküldted az adatokat, és így visszaigazoltad, hogy élő az emailcímed. Mostantól mindig tele lesz a postaládád hasonló csalók leveleivel.
2010. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!