Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Maradjak vidéken vagy irány Bp?

Maradjak vidéken vagy irány Bp?

Figyelt kérdés
Végzés előtt álló mérnök vagyok. Azon gondolkodom hogy mitévő legyek miután megkapom a diplomát. Sz-SZ-B megyében lakom. Sokat gondolkodtam de nem tudom eldönteni hogy itt keressek munkát vagy Bp-en. érvek Sz-SZ-B mellett: nem kell lakbért se rezsit fizetnem mivel otthon laknék ezért tudnék pénzt gyűjteni lakásra autóra stb. érvek Sz-Sz-B ellen: szegénység, munkanélküliség, életszínvonal, sok az indián nem szeretek itt lakni. Ha Bp-re költözöm szerintem nagyon sok időt fogok albérletben tölteni 10 éven belül nem fogok tudni házat venni szerintem. Ti hogy döntenétek? Csak normális válaszokat kérek. A fizetésbeli különbségekkel sem vagyok tisztában Bp és pl Sz-SZ-B között.
2011. okt. 19. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol kapsz jó állást. Én Budapestre szavaznék, de elfogult vagyok. Mondjuk lakást nem vennék, csak majd később, kell egy olcsó albérlet, azzal teljesen jól elvan az ember.
2011. okt. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is vidékről jöttem Budapestre. Még a bérleti díj mellett is félre tudok tenni egy törlesztőrészletnyi összeget, annyival többet keresek (60%-kal több a fizetésem, mint otthon volt). Gyere nyugodtan. Előbb azonban munkád legyen, mert lakást vagy szobát pár nap alatt lehet találni. Ha egyedül jössz, kezdésnek elég, ha egy szobát bérelsz csak.

Lakást venni egyáltalán nem muszáj, főleg ilyen hamar. Bérelj!

2011. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok vele, hogy ha felmegyek akkor nem a munka fog megkeresni engem és nincs rá semmi garancia hogy hamar találok is.
2011. okt. 19. 16:01
 4/15 anonim ***** válasza:
mindenkepp Budapestre gyere
2011. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem Budapesten sokkal könnyebben találsz munkát és kapsz annyival több fizetést, hogy a különbség fedezi a lakbért.
2011. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha költözöl, mindenképp legyen először munkád. Utazgatni kell az állásinterjúra, de így olcsóbb.
2011. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
BP vagy külföld.
2011. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem se maradj Szabolcsban,ott eláshatod a jövődet.
2011. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

irány németország

ott mérnöki tudással 5-10x annyit keresel, mint szabolcsban/pesten phdval

még egy sima gyártósori munkás is 800E ftnak megfelelő pénzt keres, amiből tegyük fel fele elmegy a lakhatásra, akkor is marad havi 400E


persze csak akkor menj külföldre, ha kiegyensúlyozott életet, meg nyugdíjat akarsz.


1 buktató van: kiutazás ismerősök nélkül. ha van félretett 100-200E ftod akkor a kiutazással meg első havi kajálással nem lesz gond, irány egy munkásszálló, vagy bármi.


inkább ilyesmin gondolkozz, ha akarsz családot alapítani. ha nem, akkor jól eléldegélsz majd egyedül szabolcsban is, legfeljebb félre kell tenni a nyugdíjelőtakaréskosságra

2011. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, most már én is egyre inkább Bp felé hajlok. Utolsó: sajnos a német nem erősségem és nem tudnám megtanulni. Angolul beszélek, de van még mit fejlődnöm viszont fejlődőképes vagyok.


Esetleg tud valaki írni mérnöki pályakezdő fizetéseket vidéken? Bp-en kb 125-175e nettó gondolom vidéken ettől kevesebb.


Ja igen és munkát Bp-en úgy keresnék hogy vidékről felmegyek az interjúra. Nem költözöm fel egyből mert lehet hogy több hónap múlva találok csak (ha találok egyáltalán).

2011. okt. 22. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!