Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Menjek vagy maradjak? Mit...

Menjek vagy maradjak? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Rájöttem hogy nem szeretek kamionos lenni. Én kőművesnek tanultam de először elmentem katonának utána pedig kamionosnak. Azon gondolkozok már egy ideje hogy lehet hogy el kéne menni kőművesnek és lenne egy nyugodtabb életem. Szerintem így jobb lenne a családomnak is és nekem is. Csak azt nem tudom hogy megéri-e vagy nem. Szerintetek menjek vagy ne?

32F


2011. okt. 16. 20:37
 1/7 anonim válasza:
Ha bírod az ilyen nehéz fizikai munkát, miért ne? Többet lennél otthon, tényleg nyugisabb lenne, bár fárasztó (na de a kamionozás is.) Munkát tuti találsz, szóval rajta!
2011. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bírom persze. Amikor itthon kell valami olyasmit csinálni akkor azt mindig én csinálom. Nem hívunk munkásokat.
2011. okt. 16. 20:49
 3/7 anonim ***** válasza:
A kőmüves munka egy alkotó munka, a kamionozás pedig egy rabszolga munka. Nem is kérdés, melyiket választanám.
2011. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A telet próbáld meg kihúzni kamionosként, mert kőművesként valószínűleg nem lesz munkád, nem lesz kereseted.


Van egy ismerősöm, ő villanyszerelő, ugyanebben a cipőben jár. Kamionosként keres annyit, amiből a család megél, viszont fárasztó munka, és az állandó távollét a családtól nem tesz jót senkinek.

Amikor otthagyja a kamiont, szakmájából viszont nem tudja ugyanazt a pénzt megkeresni (kevés az építkezés manapság), ezért egy idő után ismét visszaül a kocsira.


Ezért mondom, a telet még próbáld meg kihúzni a kocsin, tavasszal pedig majd látod, kőművesként egyáltalán lesz-e munkád.

2011. okt. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj!Nekem van egy haverom,akinek tök jó nyugis állása volt egy üzletben.A cég megszünt,kirúgták és elment kőművesnek egy brigádba,mert nem tudott jobbat hirtelen és az volt az eredeti végzettsége.Azóta is ott van és iszonyú sokat keres vele.Persze melózni is kell érte,de nagyon jól él.Én a helyedben váltanék a kőműves melóra.
2011. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha váltasz,akkor érdeklődj a jövendő főnök felől. Nagyon sokan csak kihasználják az embereiket!
2011. okt. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az országnak melyik részében élsz. Pest megye, vagy a Dunántúlon hamarabb találsz kőműves munkát, míg a Nyírségben, Borsodban, vagy a Dél-Alföldön már kevésbé.
2011. okt. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!