Hogy keressek pénzt?

Figyelt kérdés
fogszabályzót szeretnék év végén venni, de anyámék azt mondogatják, hogy ha majd keresek, lesz munkám, (gyerek vagyok) akkor majd vehetek magamnak. csakhogy ilyen "vámpír fogaim vannak" hogy kiszorultak felül a fogaim, mint az agyarak, és már ott tartok h ki sem merem nagyon nyitni a számat.. persze itthon olyan a légkör, h nem nagyon nevetek, ezért nem nagyon látják!!! és a 200.000Ft-vel jönnek, hogy nincs arra pénz, de hát olcsóbban is lehet venni nem?? hogy értessem meg velük, hogy elcseszik az egész tini koromat?? jövőre megyek középsuliba, az azért lesz sazr, felnőtt koromban meg minimum 2X annyi idő, meg akkor már nagyon gáz..de most kibirnám, nagyon örülnék neki.. mivel nem dolgozhatok még, itthon szinte egész nap dolgozom, máshova sem tudok menni egy kicsit dolgozni, itt a közelben..ti mit tennétek??
2011. okt. 30. 16:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudok válaszolni a kérdésedre soha nem diákmunkáztam de biztos találsz a neten, csak azért írok hogy sajnállak hogy ilyen szüleid vannak, kellett a gyerek mert így normális de megadni neki amire szüksége van minek. Remélem tanulsz belőle és te nem ilyen leszel. Jah és nem kifogás hogy nincs pénz mert akiknek nincs pénze de megakarja adni a gyereknek ami kell az nem azt mondja hogy majd ha keresel hanem azt hogy majd gyűjtünk rá...
2011. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát igen.. csakhogy a diákmunka is 16évnél kezdődik:(
2011. okt. 30. 16:25
 3/15 anonim ***** válasza:
hát az is igaz, max annyi esélyed van hogy ismerősöknek segítesz ház körül esetleg meg ilyenek de hát ebben a helyzetben nem szoktak felfogadni senkit, meg ez nem valami gyors kereseti lehetőség.
2011. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha otthon egész nap dolgozol, akkor úgysem lenne időd. Egyébként vannak kevésbé hivatalos pénzkereseti lehetőségek. Lenyírod a füvet szomszédban, megsétáltatod a másik szomszéd kutyáját, kitakarítasz vagy bevásárolsz az idős szomszédnál. De oszthatsz reklámújságot is valaki másnak a neve alatt. Hát sok sikert, és együttérzek.
2011. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tb-re azért csak nem 200E forint....Valaki írta,hogy 50ezer körül van.

Szerintem menj el a körzeti fogorvoshoz és kérdezd meg mennyibe kerülne!Érdeklődd meg egyedül,s aztán mond el otthon:(


Én nagyon megértelek:(Sajnálom,hogy ilyenek a szüleid.Ha nincs is rá pénz,legalább megmondhatták volna normálisan emberhezméltóan is ezt...

2011. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
TB?? erről még nem hallottam. jó ötlet,, csak az a baj, hogy anyám fodrász, és a fogorvosnál az asszisztens mindjárt felhívná, amiből megint csak én jönnék ki rosszul:(
2011. okt. 30. 18:09
 7/15 A kérdező kommentje:
ja, és nekem rögzített fogszabályzó kell
2011. okt. 30. 18:10
 8/15 anonim ***** válasza:

em baj, ha fölhívja, mondd meg nekik, hogy el fogsz menni fogorvoshoz, hogy megtudd a lehetőségeket, mert egyáltalán nem biztos, hogy 200e, de még az sem, hogy kerül pénzbe.

Ez az egyik. A másik, hogy a fogszabályzót nem vesszük, hanem csinálják nekünk, és rendszeresen kell vele járni a fogorvoshoz, aki ellenőrzi, állítja, átgumizza stb.... Csak mondom.

A harmadik: én azt hittem, hogy csak gyerekkorban lehet szabályozni, de amikor egy 30-on éves nőn láttam, kiderült, hogy a modern fogászat rájött, hogy a fog addig szabályozható, amíg van belőle a páciens szájában. És akkor nekem már huszonévesen nem is volt olyan gáz, inkább nagyon örültem, hogy végre megoldódik ez a régi probléma...

Negyedik: tényleg fűnyírás, bevásárlás, gyerekvigyázás, otthon végezhető munka (kutyavitamin csomagolás, varrás, bedolgozás valahová) stb. Tudsz te pénzt keresni, és mekkorát néznek majd a szüleid, hogy nahát, ez a gyerek mire képes, ha valami fontos neki! Te is büszke lehetsz majd magadra...

2011. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az első 3at én is tudom, de lehet hogy nem érthetően írtam le, bocsi:) és köszi
2011. okt. 30. 19:55
 10/15 anonim ***** válasza:
A TB-t nyugodtan elfelejtheted, egyetlen fogászati kezelést támogat a TB, mégpedig a foghúzást... Még egy tömés is fizetős (azt mondjuk lehet ált. iskolásoknak pont állja a TB vagy az iskola)
2011. okt. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!