Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik a cafetéria...

Hogy működik a cafetéria rendszer?

Figyelt kérdés

A cégnél többféle cafetéria juttatás van.

Mindenki részesül belőle, eddig többé - kevésbé egyenlő mértékben.

Havonta mindenki kap 8ezer étkezési jegyet, 4ezer tisztítószer támogatást és utazási költségtérítést.

Az utazási térítésben már vannak eltérések.

Én helyi tömegközlekedéssel járok dolgozni, így én megkapom a helyi bérletet, amit a cég vásárol.Nálam ennyivel kimerült a cafetéria (de hát örüljünk ugye ennek is, hogy egyáltalán kapunk valamit)

Van aki még emellett megkapja a távolsági bérlet árát (számla ellenében), illetve van, aki autóval jár, s így ő útvonalnyilvántartásra kap egy bizonyos összeget.

(A napokban számoltam ki az albérlettámogatás miatt, hogy egy-egy emberre mennyit költ a cég cafetériát. S rá kellett döbbennem, hogy rám költi a legkevesebbet, évi kb. 250e Ft-ot. Persze ez nem irigység, csak aki még megkapja a helyközi bérletet, annak kb. 20ezerrel

többet kap, annyival kevesebbet kell kifizetnie)


Szóba került, hogy az egyik kolléga albérletbe költözne, s ehhez támogatást szeretne kérni a cégtől.

A könyvelő már le is küldte a főnöknek a tudnivalókat erről, mert ez más adó alá esik, mint pl: a kajajegy.


Ha a főnök úgy dönt, hogy oké, legyen ilyen juttatás, akkor minden albérletben lakójának köteles adni, vagy csak akinek ő akar?

Egyáltalán fel kell mérnie a cégnek, hogy kik azok, akik albérletben laknak, s jogosultak lennének rá?


Nem akarok pofátlannak tűnni, de nekem is jól jönne akármennyi támogatás is, mivel a fizetésem csaknem 50 %-át költöm albérletre, s nem beszélve, hogy ha haza akarok utazni vidékre, akkor az nekem utazásonként 6ezer Ft plusz kiadást jelent.(ezt már nem téríti senki)


Szóval ha valaki a cégnél kap valamilyen plusz juttatást (internet -, albérlet -, egészségkártya - stb támogatást), akkor az kollektíven értendő, vagy nem?

Illetve a 2012-es cafetéria mennyiben fog átalakulni?


Köszönöm a válaszokat?


2011. okt. 30. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a hazautazásod nem fizeti..1ébként egyenlő mértékben szokás valóban adni ill nem adni,de én is tudtok olyan céget ahol ez nem működik...pl volt h aki januárban állt munkába még kapott albérlet támogatást aki márciusban az már nem de a januári emberekét még fizették...


a helyközi bérlet az más,azt köteles fizetni a cég még ha nincs is semmilyen cafetéria nála,ezt törvény írja elő,vagyis h a 80%át fizetnie kell..1ébként meg nem kap 20rel többet,mert az ő bérletének 80%át fizetik míg a te bérleted 100%át...

2011. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

azt h mennyi catefériát ad a fönök azt ő dönti el, és hogy mire, de úgy látom elég rugalmas. Először is a cateféria a munkával kapcsolatos egyéb költség. A távolsági bérllet több anyagilag mint a helyi bérlet, de ez a munkába járás költségei, albérlet támogatást pedig azért lehet igényelni, mert az illető vidéki és a munka miatt kell neki az albérlet ez mind a munkával kapcsolatos dolog. Igényelhetsz te is albérletre de hozzáteszem ez nem "jár" a főnökön múlik hogy állja e.

Általában kollektívan érthetendő, de természetessen kaphat más cafetériát egy vezérigazgató, és egy takarító, érzed a különbséget, ugye. Ha alacsonyabb beosztásban vagy, akkor csak a nagyon szerencsés esetekben kapják meg az albérlet támogatást. Ez nem kötelező. Természetessen a hazautadat, a sminkkészletet és a ruházatot stb, neked kell álnod. Pontossan 2012-re hogy mennyit alakul még mindig nem lehet tudni, biztos csak januárba lesz, de vannak hírek már most is, pld hideg étkezési utalvány 5.000 ft lesz, a melegétk. utalványé 12.500, viszont a szép kártya több lesz, a lényeg hogy 500.000ft ig lehet kedvezményes adózás csak, azt hiszem az internet utalvány is megszűnik, de ilyenkor még elég bizonytalan minden, majd januárba tudunk mi is biztossat. Ami biztos: nagy átalakítás lesz a catefériával, erre készülj, érdeklődhetsz a könyvelőnél

2011. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


S egy kis pontosítás.

- A helyközi bérletek 100%-át téríti a cég, tehát olyan az is, mintha a cég venné meg, s kiosztaná a dolgozók körében.Értem én, hogy a munkába járáshoz szükséges a helyközi bérlet. De nekem is a munkába járás feltétele volt a Budapestre költözés, ami nekem plusz kiadással jár.

- Attól, hogy én vállaltam, hogy felköltözök Pestre (150 km-re), attól, még szerintem ugyanolyan jogosultságok illetnének meg. Nyilván, nem várhatom el, hogy térítsen havi 4x-i hazautat, de 1-et szerintem lehetne. (Persze ez a jóindulaton múlik, mert törvényileg nem jár)


- Értem, hogy nem járhat nekem is annyi, mint a vezérigazgatónak, s nem is vágyom rá. Aki felvetette az albérlet támogatás lehetőségét, az egy kétkezi munkás (olyan mint én vagy bárki más a cégnél), leszámítva, hogy ő most jött augusztusban, én pedig egy éve vagyok ott.(Nem mintha sok különbség lenne)


- Annyi még van, hogy azok a kollégák, akiknek napi egyeztetéshez szükségük van telefonra, azok a cégtől kaptak egyet ,vagy időnként feltölthetik a telefonkártyájukat. (Ez sem cafetéria, csak jószívűség a cég részéről)


Tehát akkor a főnök megteheti,(mivel ő a főnök) hogy csak ezen az egy emberén segít, ad neki egy kis pótlást az albérletbe, s a többiekről nem vesz tudomást.


Egyébként mostmár szerintem nincs kötelezve a cég, hogy térítse az utazást, mert voltam olyan állásinterjún, ahol azt mondták, hogy a cafetéria havi 5ezer internettámogatás (ez is csak azért, mert így otthonról is tud dolgozni az illető). A bérletet magamnak kellett volna vennem. Szóval nem panaszkodom, mert jobb helyzetbe kerültem. Csak az ember próbál spórolni.

2011. okt. 31. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a hazautadat semmilyen esetben nem támogatják egyet se, az a te magán ügyed, valószínű drága, de szerintem átesetél a ló túloldalára. Van olyan munkahely ahol semmit nem kapnak, érted? a nagyravágyásodat én rossz néven venném. ahol dolgozol nagyon kedvező rendszer van, gyanítom külföldi cégnél vagy. Még ha igazgatói státuszba lennél még akkor is túlzás a gondolat hogy a hazautadat támogasság, ilyen nincs, vigyázz ne akarj sokat károdra válhat. De ha mindenáron intézkedni akarsz: most nem jó az időzítés, mert januárba változások lesznek...viszont ha zavar téged jelentkezz a könyvelőnél és említsd meg az albérletet, viszont felmerül a kérdés hogy akkor eddig miért nem kértél, miért pont most? viszont lehet hogy neked a legalacsonyabb a cafetériád de még így is jó vagy, de a rossz hír hogy jövőre kevesebbet fogsz kapni, legalábbis az a hír járja, de ilyenkor még mindig változik....de az már kirajzolódott hogy nagyobb átalakítást akarnak, és ez nem lesz a munkavállaló javára. Lehet igényelni de ne másokhoz viszonyidsd magad, inkább olvass utána
2011. okt. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Természetesen örülök annak, amit kapok, és semmi esetre nem akarok intézkedni, csak érdeklődöm, hogy hogy is van ez? Azt azért lehet, nem?


Nem hiszem, hogy itt senki nem gondolkodott még el dolgokon, hogy az miért úgy van?


Egyébként szerintem akik helyközi bérletet kapnak, azok is haza utaznak vele.

A vonatjegyemmel én is haza utazok, csak nem minden nap, hanem egy hónapban egyszer. De már erre én kitaláltam a megoldást, s jó, hogy létezik MÁV Start kártya.


Én csak azért értetlenkedek itt, hogy van akitől azt hallottam (ő multinál van), hogy van x összeg, amit évente kap, s azt ő dönti el, hogy miben kéri.

Példa: évi 420 000 Ft, vagyis havi 35000.

Kér kajajegyben 15ezret,

bérletben 10ezret, ruhapénzben 7 ezret és egészségkártyára 3ezret.


A cégnél mindenki ugyanakkora összegben részesül, s maga dönti el, hogy milyen arányban.(Nálunk, ha összeszámolom, akkor nem mindenki egyformán részesül, de nyilván ez a munka jellegétől is függ - nekem pl: nem szükséges naponta többször mobilon emberekkel tartanom a kapcsolatot, így jogtalanul járna a mobilfeltöltés)


De tapasztalatom szerint is ez a ritkább, ugyanis van olyan barátnőm, illetve korábban én is, amikor közalkalmazott voltam, hogy semmilyen juttatást nem kaptunk, még a bérletet sem.


Nem arról van szó, hogy követelőznék, csak filozófálgatok magamban, próbálom megérteni a logikát benne. Illetve azért itt kérdezek, mert hiába olvastam el az ide vágó paragrafust, nem volt tiszta, nem derült ki belőle, hogy mi szabályozza (a főnökön kívül) a cafetéria mértékét, jogosultságát.


Gondoltam ( s jól gondoltam), hogy itt is vannak mindenféle emberek, akik különböző módon részesülnek a cafetériában, s talán ők tudják a választ.


Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 31. 17:49
 6/7 A kérdező kommentje:

S még annyit, hogy azért nem léptem eddig ( s eztán sem) az albérlet ügyében, mert azt sem tudtam, hogy létezik ilyen támogatási forma.


Illetve, örültem, hogy lett munkám, s elfogadtam azt, amit ajánlottak.


Csak közben arra is rájöttem, hogy bár nagyon örülök, hogy a munkanélküli hónapok után lett állásom, csak nem gondoltam, hogy a fizetésemből az albérlet+rezsi+kaja kifizetése után alig marad valami.

De bizonyára ezzel más is így van, hogy igyekszik sakkozni vele.

2011. okt. 31. 17:56
 7/7 anonim ***** válasza:

a munakvállaló választhat hogy miben kéri a juttatást(persze ez függhet e kerettől is) és munkaszerződéskor beszélik meg, pld neki jobb lenne a hidegétkezési, meg bérlet támogatás...de általában azt mondják hogy ez meg ez lesz. Még az is jó, ha kapsz valamit szerintem, a munkát is becsülni kell, a cafetériákat meg pláne. A hazautat az ismerősödnak azért "támogatják" mert az a munka és a lakhely közötti távolság, a "vidéken" lakik. Te ott laksz ahol dolgozol tehát te helyi bérletre kaphatsz csak(nem kötelező) A MUNKÁBA JÁRÁS KÖLTSÉGEIRE LEHET CSAK KAPNI MÁSRA NEM, ha te a szüleidhez mész semmi köze a munkádhoz, érted? ne legyél már ilyen értetlen:)

A multi pedig más téma, ők szoktak adni valóban, de a multiknak nagyon nagy elvárása van...nem olvasol híreket?de ez más téma...az internet támogatás pedig meg fog szűnni valószínű. Nagy átalakítás lesz...olvass utána


Ha sok az albérlet választhatsz olcsóbbat, vagy nézhetsz közben más állást is, most lakásvásárlást nem ajánlatos(ha csak nincs annyi pénzed) mert hitelből úgy néz ki hogy még a forinthitelesek is bajba lesznek ha igazak a mostani hírek....szóval....szerintem albi esetleg próbáld meg hátha a munkaadó is támogat, de nem tudom ilyen esetben mi a teendő

2011. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!