Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cafeteria (adómentes juttatá...

A cafeteria (adómentes juttatási rendszer) rendszer mennyire jó? Előnye, hátránya?

Figyelt kérdés
Mármint olyan oldalról nézve, hogy igen, ha kap jelenleg vki ma a munkahelyén, az nagyon jól jön, még ha a fizu nem is olyan sok és igen ezzel azért elég jó plussz összegeket lehet kapni még a fizetésen felül. DE, szerintem egy a gáz: hogy nem számolják bele a majdani nyugdíjunkba. A baj ennek a rendszernek a terjesztésével szerintem csak ez: hogy szép meg jó hogy ezzel is próbálják a dolgozók bérét úgymond emelni, csak hát nyugdíjasként meg éhenhalunk? Tudom van önkéntes pénztár meg stb. de hát kinek van arra pénze befizetni, nem túl sok embernek. Tehát elég két oldalú dolog ez. Írjatok, ti mit hogyan gondoltok ezzel kapcsolatban. Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye, észrevétele!
2008. aug. 1. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te ezt rosszul látod.

abban igazad van, hogy nem számolják bele a nyugdíjba, de ebben az országban, ahol a kb. 6,5 millió munkaképes koruból csak 3,5 dolgozik (papíron) és ebből több, mint 1 minimálbéres (papíron), akkor az államot az érdekli, hogy ha máz fizet a munkáltató, legalább részben ne feketén tegye és a munkavállaló meg az így megkeresett pénzt számlával, áfával Magyarországon költse el.


a nyugdíjjal kapcsolatban persze tök igazad van, csak éppen a dolog inkább úgy néz ki, hogy az emberek inkább feketén dolgoznak, csak nehogy adót kelljen fizetni, mint arra gondolnak, hogy mi lesz 30 év múlva...


nézd meg ezt (a képre kattintva indul a videó, hang az kell hozzá) és rá fogsz jönni, de az a gond, ami benned megfogalmazódott...


[link]

2008. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olvastam amit írtál! Igen, igazad van, hogy inkább cafeteriával dolgozzanak az emberek, mint feketén. Én csak az egyik oldalát néztem a dolognak. Azért írtam a végére, hogy kíváncsi vagyok a véleményekre, ellenvéleményekre, észrevételekre! Amúgy meg igazából nem így gondolom, csak úgy hirtelen elgondolkodtam, elmélyedtem a jövőm tanulmányozásában.

Megnéztem a filmet! Elég szomorú hogy itt állunk!

A legfontosabb itt az lenne, hogy teremtsenek munkahelyet! Sok sok munkahelyet. Ami nem akarja hogy reggeltől estig bent legyél, persze 8 órára bejelentve, mert ha nem mehetsz, van helyetted több száz akár. Persze mindezt ugyanazért a pici bérért. Meg ami még nagyon fontos lenne hogy ha egy kismama vissza akar menni dolgozni, ne az legyen hogy "kisgyerek, igen?..","jaj, és ki vigyáz a gyerekre", meg "jaj, beteg lesz állandóan", hanem rugalmas munkaidőt. Mert nagyon sok kismama szeretne visszamenni dolgozni, de képtelenség, mert ha azt hallják, hogy kisgyerek, eleve veszett ügy. Persze vannak kivételek, de ritka. Meg hát mit csináljon az anyuka, neki kell felnevelnie a következő generációt aki eltartja majd az országot, de ehhez pénz, illetve munka kell.

Hát kicsit elkanyarodtam a témától, de fontosnak éreztem megemlíteni. Hátha olyan is olvassa, aki esetleg tud vmit tenni az ügyben. Meg még sok sok ilyesfajta ügyben.

Köszönöm, hogy ilyen hamar írtál választ és mindenkinek köszönöm, aki fog válaszolni.

2008. aug. 1. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a MOL Cafeteria rendszerében kérheted nyugdíjpénztári befizetésre a meghatározott részét. Tehát ha akarsz abból a 180e Ft-ból gazdálkodni, amit kapsz ott, akkor akár mindet áttetetheted nyugdíjba is.
2008. aug. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én egy nagy cégnél dolgoztam humán területen, és a munkáltató szempontjából igy látom a témát: Ha fizetést emelne a cég, akkor nemcsak a béremelés jelentkezne költségként, hanem a bérrel kapcsolatos járulékbefizetési kötelezettsége is több lenne.(Nem vagyok naprakész a rendeletekből , de pl. 10000.-Ft béremelés kb. 18000 ft kiadást jelent) A cefeteria rendszer pont ezt védi ki. Örüljön, akinek a cége elbirja az ilyen "boritékon kivüli" támogatást.
2008. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!