Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár az álláskeresési járadék...

Jár az álláskeresési járadék vagy nem?

Figyelt kérdés

9 éves munkaviszonyom megszűnt. Kifizették a végkielégítésem, és a felmondási időre járó keresetem.

És rendes felmondással szűnt meg, mert sajna a válság miatt, Tönkre ment a cég.

Így mehetek most munkanélkülire? Előre is köszi.


2011. nov. 1. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Igen elmehetsz munkanélkülire, olvasd át, amit küldtem :) Sajnálom, hogy megszűnt a munkahelyed!

2011. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos én is. Egyedül nevelem a 3éves kislányom, szóval most lesz igazán nehéz.
2011. nov. 1. 19:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azt mondják, hogy aki végkielégítést kapott, az nem mehet el.
2011. nov. 1. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Én tavaly nyáron voltam munkanélkülin, akkor annyi volt a feltétel, hogy az elmúlt 4 évben legalább 365 nap munkaviszony, azóta nem tudom mi változott, de szerintem akkor is jár, ha kaptál végkielégítést. Mondjuk nekem nem járt végkielégítés, de szerintem ez nem akadály. Ha rosszul tudom, javítsatok ki.
2011. nov. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A felmondási időm, dec14. de a felmondásba benne van, hogy nem tart igény a munkáltató, a ledolgoztatásra, mert sajnos nincs munka.
2011. nov. 1. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkaviszonyod megszűnését követő napon jelentkezhetsz a munkaügyi hivatalban (dec.15-én) és jár az álláskeresési járadék neked. Minden 10 munkaviszonyos nap után 1 járadékos nap, maximum 90 napig. A TBd is rendezve van ez idő alatt, +45 napig (passzív jogon)
2011. nov. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!