Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van alkalmi munkavállalói...

Van alkalmi munkavállalói kiskönyvem, kell mégegy?

Figyelt kérdés

Hétvégén konyhai kisegítőként dolgozom, és alkalmi munkavállalói kiskönyvvel. Viszont most jött egy lehetőség, hogy dolgozhatok kertészeti munkát szintén kiskönyvvel.

Mindkét munkahelyen szeretnék dolgozni.

Megoldható ez egy kiskönyvvel? És mindig vinnem kell amjd egyik helyről a másikra? Mert jelenleg a munkaadómnál van

Köszönöm segítségeteket.


2009. máj. 6. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Pályakezdő vagyok, a multkor elmentem orvoshoz, és az adatbázis azt dobta ki, hogy nem vagyok jogosult, mert nem fizetem a TB-t.

Most kezdek csak utánaolvasni a dolgoknak, és látom, hogy a kiskönyvet minden év januárjában le kell adni a munkaügyibe. Na hát én ezt sem tettem meg, mert nem tudtam róla. A munkáltatóm természetesen nem szól.

Mikor leszek jogosult a TB re?

2009. máj. 6. 20:40
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Egy embernek csak egy ilyen könyvecskéje lehet.

2009. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt érvényesíttetned kell ezt a könyvet: ha nem lehet, akkor válts ki újat (és add le a régit).

Másrészt: a könyvnek NÁLAD kell lenni! Ha a munkáltatódnál hagyod, hogy ellenőrzöd, mit tölt ki?

Harmadrészt: dolgozhatsz két helyen - de a kettőre együttesen is korlátozások vannak (naponta max. mennyi pénz, havonta mennyi nap, ilyesmi). Nézd meg ezeket (mk. központban mikor érvényesíted, megmondják).

Ne hagyd magad átverni, becsapni, megkárosítani...

2009. máj. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor elkérem, és beviszem a Munkaügyi Kp.-ba. Bár nem sok bélyeg lesz benne szerintem.. :S
2009. máj. 7. 07:54
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen egy könyvvel kell hogy rendelkezz, több helyen is dolgozhatsz vele, és annak mindig nálad kell hogy legyen ha dolgozol ott ahol dolgozol. Minden munkakezdéskor az adott munkáltató tesz bejegyzést a könyvbe, ahol éppen vagy.
2009. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!