Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres szerintetek egy...

Selymesnyuszi kérdése:

Mennyit keres szerintetek egy üzletkötő, vagy más néven területi képviselő?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom,hogy meg kéne pályázzak egy ilyen állást.Olyan emberek válaszát várnám elsősorban akik dolgoztak ilyen helyen.Mennyit lehet keresni,mik a plusz juttatások?Mik az előnyei és hátrányai?Megéri csinálni.Köszi előre is.
2011. nov. 5. 08:12
1 2
 1/12 Katoonene ***** válasza:
64%

Egyik sörgyár üzletkötője-területi képviselő: 150 Bruttó, saját gépkocsi, havi 10 E utalvány. Nem kell magát halálra dolgoznia, az illető 22 éves csaj.

előny: általában rugalmas munkaidő

hátrány: sokszor előfordul, hogy péntek délután felhívják, hogy Kecskemétről fel kell ugrania azonnal Pestre áruért


Nem Diplomás.


Üzletkötőként (tehát akik jutalékért vadásznak új ügyfelekre, illetve kapcsolatfenntartók):

- ingatlanközvetítő: (válság előtt)

ha nincs ingatlaneladás, 0 FT, sikeres ingatlaneladás után 200-300 ezer forint, pár hónap után minden hónapra jutott legalább egy ingatlan----a múlt idő azért van, mert 2010-ben abbahagyta

előny: nincs munkaidő, elszámolható az önreklám egy része, ha jól csinálod 1-2 év alatt 1 milliót is összehozhatsz tisztán (megélhetésen felül)


hátrány: 16 h után és hétvégén nincs szabadidő, család mellett halál


Ismét egy üzletkötő (saját cégnél dolgozik):


130 ezer fix nettó, havi 160-180 óra, saját gépkocsi (kisteher+ rendes teherautó, attól függ mire van szükség) év végi prémium, ha jól teljesít, 13. havi jövedelem, szintén havi 10 ezer utalvány.

előny: nincs monoton munka, ha nagyobb új üzletet hoz, akkor jutalék

hátrány: általában napi 9 órát kell dolgozni, 16 óra után is bekapcsolva kell hagyni a szolgálati telefonját, minden héten el kell jönnie a heti áruadagjáért reggel 7-re, és 16 óráig dolgozik, tehát hetente egyszer 12 órázik (Miskolcról Kecskemétre az út körülbelül 3 óra)


Szintén nem diplomás.


Remélem tudtam segíteni ebből a három példából, természetesen rengeteg más típusa van még!

2011. nov. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.Ha már ilyen kedvesen válaszoltál akkor azt megkérdezném,hogy szerinted megéri megpróbálni,mit gondolsz?
2011. nov. 6. 13:03
 3/12 Katoonene ***** válasza:
92%

Sok mindentől függ,mik az igényeid, milyenek az életkörülményeid, értesz-e valamihez.. ha én most elmennék, következő dolgokat venném figyelembe:


- mennyit tudok dolgozni egy hónapban (számít, ha túlóráznom kell?)

- van gyakorlatom a vezetésben? (ha nem multihoz mész, ahol fixen van autód, akkor lehet h különböző típusú autókkal kell majd levezetned pl. heti 800-1000 kilométert, vagy többet)

- család (mennyire kezeli mobilan a család a kimaradásaid?)

stb.

Természetesen, csak akkor érvényesek, ha tudod, abban a tudatban dolgozol heti 180-200 órát, mert tudod, előre akarsz lépni.


TELEMARKETINGET pedig ne próbáld ki, lélekölő munka.

- van a terméknél

2011. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A patikalátogató munkát dícsérik még nagyon....
2011. nov. 8. 13:04
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Én is régóta vagyok területi-értékesítési képviselő.Voltam a Cocánál is,ott 190-230 ezret lehet keresni,adnak céges autót magán használatra is.Voltam a Pepsinél is,ott is kb ez a felállás kb 170 ezerért.Ahol jelenleg vagyok,átlag 500 ezret keresek(nettóban),és egyáltalán nem utazom sokat,kb 2 hetet,a másik 2 hét itthon.Szóval JÓÓ!
2011. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És én kezdőként merre induljak el szerinted?
2012. jan. 4. 14:51
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez tőled függ,hogy milyen terület érdekel.Ezt csak te tudod.
2012. jan. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2011-12-22 17:11

Jelenleg hol vagy?Hogy kerültél be?

Érdekelne engem is.

2012. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

Meghiszem hogy érdekelne havi fél millás kereslet :D

Gondolom, azért az illető lépkedett "egy-kettőt" a ranglétrán míg oda jutott!

2012. jún. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem egy elég komoly nevű multinál lehet oda érdemes bekerülni valahogy de nem egyszerű
2012. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!