Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megegyeztünk a munkáltatóva...

Ha megegyeztünk a munkáltatóval a nettomban, de a bruttot kerekítették, így többet kapok 2ezer Ft-al, szóljak?

Figyelt kérdés

ugyanis a főnököm totál semmit nem ért a könyveléshez, vagy bérszámfejtéshez.

szóval amiben megegyeztünk netto - annak a bruttója szinte az utolsó tizedesjegyig szám és általában a bruttó egy kerek összeg szokott lenni mindenhol, vagy legalább is az utolsó 3 számjegye nulla.A bérszámfejtők meg kerekítettek automatikusan.

ez miatt kapok netton 2ezer ft-al többet, mint amiben megállapodtunk.

én becsületes vagyok, de amikor egyszer említettem, a főnököm arca olyan lett, mintha épp most kapna szívinfarktust, hogy úristen hogy kaphatok többet 2 ezer ft-al.

szóval eljött még egy hónap.

most említsem?

meg egyezkedjek a béremről?

olyan kellemetlen.


2011. nov. 8. 18:24
 1/10 A kérdező kommentje:
gondoltam, hogy nem győzöm majd olvasni a válaszokat :(
2011. nov. 8. 18:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Hülyének fog nézni, ne szólj!
2011. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kérdés: Mi van a munkaszerződésedben?
2011. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer említetted, akkor ne szólj többször, hülyén jönne ki, pláne ilyen dolog miatt.
2011. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

a munkaszerz-ben a bruttóm van

az stimmel


akkor egyelőre nem szólok, úgy is próbaidős vagyok, ami után megígérte emelünk a fizun


szóval ez nem örök állapot.


egyelőre meg van nyugtatva a lelkiismeretem a válaszokkal. egy kicsit.

2011. nov. 8. 20:02
 6/10 A kérdező kommentje:

de ha rákérdezne, meg be kell vallanom

és utólag még cikisebb lenne...

aj nem tudom

2011. nov. 8. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésed a munkáltatód aláírta, az abban rögzített összeg a fix. Nettóban nem lehet megállapodni. És ha jön egy adójogszabály-változás hipp-hopp? Vagy nem kérsz SZJA-kedvezményt?

Ha a főnököd aláírta a bruttó összeget tartalmazó munkaszerződésed, akkor ennyi. További teendőd nincs.

Ha valaki "hibázott", az a bérszámfejtés, mert ők nem a "pontos" nettóra húzták.

2011. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem is egy kicsivel több lett végül a nettóm, mint amennyiben megállapodtunk, bár mi eleve úgy beszéltük meg, hogy legalább annyi legyen. A szerződést a bruttó fizetéseddel aláírta a főnök, az a lényeg. A többivel ne foglalkozz!
2011. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

de a főnököm abban a hiszemben írta alá a bruttóm, hogy az a szóbeli megállapodásom netto értékéből lett számolva.


és lehet pont főnököm fogja nekem utalni...

2011. nov. 9. 19:03
 10/10 A kérdező kommentje:

megbeszéltük :)


azt mondta, őt nem érdekli a nettom, a bruttó ha az, ami a szerződésben van, minden a legnagyobb rendben :)


köszi mindenkinek.

2011. nov. 10. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!