Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkor a tényleges munkanélkül...

Mekkor a tényleges munkanélküliség a hivataloshoz képest? Mennyivel nagyobb a tényleges munkanélkülieknek a száma, mint a regisztrált munkanélküliek száma?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy a mai magyar 11,x %-os munkanélküliség az mennyire "torzít" a valóságon. Tudom ugyanis azt, hogy sok munkanélküli (már) nem regisztrált álláskereső, mert

a.) be sem jelentkezett,

b.) már lejárt az az időintervallum, ami után már nem számít regisztráltnak a munkanélküli többé,

c.) egyéb okok történtek,


Akik ezt a témát nagyon vágják, világosítsanak fel. Köszi a segítséget! :)

Úgy is jó a válasz, hogyha valaki a munkaképes lakosság számát és a ténylegesen dolgozók számát adja meg. Oké, ilyenkor meg a feketemunka az, ami torzít, de talán nem annyira mintha a kérdést munkanélküliség oldaláról vizsgálnánk...



2011. nov. 9. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem alacsonyabb, mint a hivatalos adat.

Az időintervallum nem jár le, attól még munkanélküli lesz valaki, hogy régóta az...

Viszont nagyon sokan dolgoznak teljesen feketén, akár bejelentett munkanélküliként is.

2011. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem ez azért fura, mert akármerre járok az országban, falvak/kisebb városok vannak úgy, hogy min. minden második ember munkanélküli. És csak úgy tengődnek...

Nem tudom, mi egyenlíti akkor ki végül, hogy "csak" 11,x a végén.

2011. nov. 9. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
A munkanélülieknél a regisztráltak számát nézik, sokan tényleg nincsenek regisztrálva. Így szerintem nagyjából reális a 11 %.
2011. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb országban egyértelműen kozmetikázzák ezeket az adatokat is! Még az Egyesült Államokban is kozmetikázzák nemhogy Magyarországon, ahol alig akad normális állás!


Ha kiírnák a valós adatokat, akkor már holnaptól forradalom lenne. Félnek a mindenkori hazug kormányok, ezért kozmetikázzák ezeket az adatokat is.

2012. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!