Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teljesítmény arányos munkáról...

Teljesítmény arányos munkáról vélemények?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje keresek állást, viszont szinte csak teljesítmény arányos munkákat találok/találnak meg. Elég negatív a véleményem róla, mert nem csak tőlem függ, hanem mondjuk hogyan megy az eladás pl. Mondjuk ha hosszabb ideig nem tudok dolgozni, akkor meg nem kapok (vagy sokkal kevesebb) fizetést. Megérné dolgozni teljesítmény arányos juttatásban, vagy tényleg negatív a dolog?

(Még a szüleimmel lakom, így nem vagyok teljesen önellátó, de azért egy fix összeg legyen a kezemben, mert ideje felnőni, de nem szeretem a bizonytalanságot, amit jelen esetben a fizetés jelentene.)


2011. nov. 12. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
miért is kéne fizetni ha nem melózol?
2011. nov. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Betegszabadság.

Ha ha madárinfluenzám és nem tudok pár napig dolgozni.

2011. nov. 12. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha betegszabadságon/táppénzen vagy, kapsz ellátást (táppénzt) akkor is, ha teljesítményarányos fizetési rendszerben vagy.

A vállalkozók ettől még nagyobb rizikót vállalnak, mert azon felül, hogy ha nem megy az eladás nemcsak hogy bevételük nincsen, de a járulékokat akkor is kell fizetniük. Sőt emellett rengeteg jogi felelősségük van.

Azt se gondold, hogy ha fix fizetéssel vagy felvéve valahova, az biztos jövedelem: próbaidő alatt bármikor, indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhat a munkáltatód. Utána is felmondhat bármikor, csak picit hosszadalmasabb. Jövőre meg változtatni akarják a munka törvénykönyvét és még egyszerűbb lesz a kirúgás.

Amit te vársz: Ha dolgozol, ha nem; ha megy a cég szekere, ha nem, a fix fizudat megkapd.

A munkáltatók viszont azt szeretnék: azért fizessenek, amiért megdolgozott az alkalmazottja. Ha dolgozik kap pénzt, ha csak bejár, de nem dolgozik, akkor nem.


El kell döntened: ha kell a pénz, dolgozol érte, nem pedig csak bejársz egy munkahelyre.

Ha annyira nagyon nincs szükséged a pénzre (eltartanak a szüleid), akkor nem vállalsz teljesítmény arányos munkát.


Felénk rengetegen dolgoznak így.

Ha van munka, felvesznek, kapsz fizut. Ha nincs munka, nem vesznek fel, nem kapsz fizut.

2011. nov. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Még mindig nem gondolom úgy, hogy egy biztos anyagi hátteret tud biztosítani.
2011. nov. 13. 16:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá érzéked igen, ha nem nem.


Egy ismerősömmel kb. egyszerre kezdtük el a személyi bankárkodást. Ő nem szarozott az összes akár évekkel ezelőtt utoljára látott ismerősét felkereste, hogy rádumálja őket valamire (amúgy tényleg jó termékek voltak, erről én is meg voltam győződve, nem is ezzel volt a bajom) na én már itt elakadtam, mert hát hogy telefonálhatnék valakinek, akivel egy éve nem beszéltem, hogy csá jó ajánlataim vannak, érdekel?


Aztán jól kezel minden helyzetet, mindenkivel olyan bizalmas kapcsolatot alakít ki fél óra alatt, hogy eszméletlen. Nyomulás nélkül tudja eldöntetni az emberrel, hogy ez neki kell és tényleg jó. Sok olyanja is volt, hogy valami miatt hívták és mire eljött két másikat is kötött.


Ő már vezető, hajó méretű autóval furikázik, oktat. Én meg abbahagytam, mert nem tudok nyomulni meg embereket toborozni, se úgy ahogy ő se bunkón se sehogy, nincs érzékem hozzá. Kb ennyi. :)

2011. nov. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!