Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért félnek az emberek annyira...

Mért félnek az emberek annyira a jutalék arányos fizetéstől? És milyen feltételek mellett vállalnál teljesítmény béres állást?

Figyelt kérdés

Engem jelen pillanatban teljesítmény alapján fizetnek, és jól megélek belőle, nem értem mért tartanak annyira az emberek ettől a fizetési módtól. Választ előre is köszi.

23L


2011. okt. 21. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem biztos jövedelem, azonban az idődet elveszi, és lehet, hogy a semmiért dolgozol. Pl. ha az a dolgod, hogy értékesíts telefonon keresztül, telefonálsz 8 órában, és mondjuk kötsz 2 üzletet...nem éri meg.


Én is azt mondom, hogy a "rossz munka" is jobb, mint a semmi, de így, hogy elveszi az idődet, ergo nem tudsz mást keresni közben, és akkor még lehet, hogy a zsebed is üres marad...nem vállalnám.

2011. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Várom a további véleményeket!
2011. okt. 21. 13:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a munka tárgya.

Értékesítést nem vállalnék jutalékért, mert nem csak rajtam múlik a fizetésem, hanem leginkább a másik embereken.

Ha mondjuk összeszerelés, dobozpakolás, vagy képszerkesztés, gépelés a munka tárgya, akkor könnyebben.

2011. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Kétféle mozgóbér van: teljesítménybér és eredménybér.

Teljesítménybér az, amikor az elvégzett munka mennyisége csak rajtad múlik. Például ilyen a fordítás, ahol karakterenként számláz az ember.

Eredménybér az, ahol az általad befektetett munka és az eredmény nem feltétlen van összhangban egymással. Tipikusan ilyen az értékesítői munka, ahol a partneren múlik, hogy vásárol-e, nem pedig rajtad.


Az emberek a teljesítménybéres munkát inkább vállalják, mert azzal lehet kalkulálni. Az eredménybéres munka viszont kiszámíthatatlan, és ha te tudod, hogy egyszerűen muszáj megkeresned havi 150et, hogy a gyereknek tudj enni meg ruhát adni, akkor inkább elvállalod azt az állást, ahol biztosan megkapod a 150-et, mint azt, ahol talán a dupláját is megkeresed, de talán a felét se.

Te azért tudsz ilyen munkát végezni, mert nincsenek még ilyen kötöttségeid. Használd is ki, amíg teheted :)

2011. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%

Szerintem annyira evidens a válasz a kérdésre, hogy nem is tudtam volna olyan jól megfogalmazni, mint az előttem felszólalók.


A másik része pedig, ha valóban olyasmit kellene értékesítenem, aminek nincs konkurenciája, akkor gond nélkül csinálnám. Persze tudom, hogy ilyet pont nem lehet találni.

2011. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
34%

A kérdés a felelősség vállalás mögött bujkál!

Bízol-e magadban annyira, hogy saját magadért felelősséget tudj vállalni. Vagy adott munka terén kompetencia hiánya miatt nem tudsz eredményt produkálni. akkor azon a területen ne tevékenykedj, főleg eredmény orientált fizetés esetén.

ellenkező esetben jól is járhatsz, mert az idődet Te osztod be, és a jövedelmed magasabb is lehet.

Sokan mit csinálnának ha fix bérért kellene teljesítményt produkálni pl. házon kívül(értékesítés során)?! Tapasztalat, hogy bedőlne a cég és magával vinné a jól teljesítők munkahelyét is. Ha a motivációd kisebb mint az ambiciód, akkor a megélhetésed felelősségét más kezébe teszed. Másnak kell megteremteni azt amiből a fixet megkapod. Ha nincs termelés miből kapsz fizut? Valaki előállította azt az értéket amiből az nem termelők bérét fizetik. Ha meg fix pénzért dolgozol egy gyártó részlegen, akkor a Te munkádból előállított érték az amiből másokat eltartanak.

Kedves kérdező, szerintem Te rendelkezel a szükséges ambícióval, felelősségvállalással, agilitással, hogy ilyen munkakörbe eredményt tudj elérni.

Talán tudok néhány tippet amivel még jobban élhetsz!

No para, nem befizetős! Érdekel? Írj!

2012. ápr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lcps ***** válasza:

Talán azért mert magyarországon egy kicsit félre értelmezik.

Még a munkáltató sincs tisztába a teljesitménybér, megállapitásának módszereiről.

Mindenki azt gondolja, hogy ha nem sikerül elérnie az ottani követelményt akkor annak csak az általa elért százalékos arányt kapja meg.

Pedig erre határozott törvény vonatkozik.

Sajnos a munkáltatók ezt nem veszik figyelembe.

2012. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Ha nincs termelés miből kapsz fizut? Valaki előállította azt az értéket amiből az nem termelők bérét fizetik." - abszolút badarság, egy cégnél nincs olyan, hogy "nem termelő", mindenki hozzájárul az eredmények eléréséhez. Csak néhány apró példa:


Ok, hogy Józsi csavarozza össze a vackot a gyártósoron, de...


-Ha fent az irodában Jucika nem rögzíti a megrendeléseket, akkor maximum a raktár telik meg, de profit nem lesz.

-Ha Laci, a raktáros nem kezeli az árut és nem adja ki a vackokat a futároknak/szállítóknak, akkor nemigen lesz miből fenntartani a céget

-Ha Kati nem fordítja le a csomagolást és a használati útmutatót, akkor Józsi hiába szerelte össze a vackot, nem lehet forgalomba hozni és rárohad a cégre.


És még lehetne sorolni. Hihetetlenül ostoba felfogás az, hogy csak az a "termelő" munka, amikor Józsi konkrétan összecsavarozza a vackot. Józsinak sem lenne miből fizetést adni, ha a többiek munkája nem járulna hozzá ahhoz, hogy a vackokat forgalmazni lehessen és el lehessen juttatni a fogyasztókhoz.

2021. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!