Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy tengerbiológ...

Mennyit keres egy tengerbiológus? És melyik országban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 19:20
 1/7 anonim válasza:
100%
Fejlettebb tengerparti országokban lehet próbálkozni, de valószínűleg inkább hazai munkaerőt alkalmaznak szívesen, én mint ,,hazai biológus" azt ajánlom, hogy kezdd itthon ökológia szakirányon, és ha itthon jó dolgokat értél el, akkor esetleg elmehetsz abba az irányba. Vagy ha tényleg érdekel, akkor itthoni egyetem közben Erasmus programmal egy francia egyetemre kimész, és ott már elérhető közelségbe kerül a tengerbiológia! Sok sikert!
2009. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez csak egy ötlet volt, sajnos még én magam sem tudom, hogy merre menjek tovább: biomérnök, vagy biológia szak. Pedig a biomérnöki jobban hangzik, meg vezető pozíciójú állás, csak nem tudom, hogy a sok kémiát meg fizikát hogy bírnám...
2009. máj. 11. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Tengerbiológia jól hangzik meg minden, de esélyed nincs, hogy ilyen munkát találj.
2009. máj. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
90%
Teljesen mindegy, melyiket választod, mindkettőben van fizika meg kémia... Talán a biológiában kevesebb a fizika, de ott is nyomatják...:)
2009. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem tetszik a fizika meg a kémia, inkább kerüld el messziről a TTK-t... Biológus szakon az első két évben legalább annyi kémia és fizika van, mint a másik két szakon. Rendszerint a laborórákon együtt is vannak a különböző szakos hallgatók... A tengerbiológia Magyarországon egészen egyértelmű okok miatt nem biztosít megélhetést, ahhoz pedig, hogy külföldön állást találj, a magyarországi diploma harmatgyenge a nyugati egyetemek diplomáihoz képest (célzottan tengerbiológusi képzés ebben az országban nincs is). Ha ilyen céljaid vannak, én már eleve külföldön kezdenék el egyetemre járni a helyedben.
2009. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ne beszéld már a hülyeséget, hogy nem találna tengerbiológusi munkát.


Olvastam egy srácról cikket, hogy Ausztráliában végzett tengerbiológia phd-t és ott dolgozik,


van itt egy cikk is, olvasd el:

[link]

2013. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A 3. válaszolónál nem jól klikkeltem, hasznosra klikkeltem, de hülyeséget írt!!!
2013. júl. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!