Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 hónapos terhes vagyok és...

Velence kérdése:

3 hónapos terhes vagyok és azt szeretné, tudni, hogy milyen módon tudnám ott hagyni a munka helyem, ugyan is fizikai munkát végzek és féltem a babát? Két év alatt a 365 nap munkaviszonyom meg van. Ki fizetni utánam a tb-t ha ott hagyom a munkahelyem?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért nem mész táppénzre?

Egyébként azt hiszem, elmehetsz munkanélkülire is, ha felmondasz, és akkor is biztosított leszel, de azt nem tudom megmondani, hogy a későbbi ellátmányok szempontjából melyik verzióval járnál jobban...


Amúgy gratulálok a babához!

2011. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szia. Nem muszáj otthagynod, elmehetsz táppénzre. Én is fizikai munkát végzek és a nőgyógyásznak mondtam, hogy cipekedek, nem bírom, fáj a hasam. Felvett veszélyeztetett terhesnek és így táppénzen vagyok. Igaz nem kapok annyit mintha dolgoznék, de fizetik a tb-met, itthon vagyok, pihenek. Vigyázz magatokra. :)
2011. nov. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

fel ne mondj!!!!!!!!!!!!!! mielőtt bármit csinálsz beszélj egy ügyvéddel!!!!!! jogiforum.hu-n kérj tanácsot első körben!


Véleményem szerint ez a járható út, de nem vagyok ügyvéd:

menj el az üzemorvoshoz és beszéld meg vele, hogy nyilvánítson a munkakörre alkalmatlannak (ehhez kéne vinni az orvosodtól igazolást) - utána kérd a főnökséget, hogy biztosítsanak neked másik munkakört vagy ha nem tudnak, akkor fizessék az állásidődet!


vagy az orvosod vegyen betegállományba, de ehhez kell indok is


ha felmondasz, akkor bukod a gyedet, a tb-t magadnak kell fizetni és nem lesz állásod sem, ahová vissza tudnál menni

2011. nov. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és ha felmondasz, akkor max 3 hónapig kapsz ellátást és +1 hónapig leszel biztosított, utána 2-3 hónapig minimum fizetned kell a tb-det
2011. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is fizikai munkát végeztem, és ezért elmentem táppénzre. Ez a fizunak csak a 60%-a, dehát ez van, nem akartam kockáztatni, hogy esetleg megerőltetem magam. A tb-t ez esetben a munkáltató fizeti. Nehogy felmondj.
2011. nov. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Csakis táppénz. Kell egy papír a nőgyógyásztól, hogy veszélyeztetett terhes vagy, azzal menj a háziorvoshoz és kiír.
2011. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ki ne lépj!!!!!!!!

Táppénz!

2011. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mindenképpen táppénz!mint ahogy előttem is írták nőgyógyász ad igazolást és a háziorvos felvesz.8 hetes voltam amikor kiderült a terhességem másnap már nem mentem dolgozni.ápolónő vagyok egy idősek otthonában emelgetés fertőzések stb.most vagyok 36 hetes.Ki ne lépj!!!
2011. nov. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Mond meg a dokinak, hogy fizikai munkát végzel és felvesz veszélyeztetett terhesnek. Én is az voltam. Én azt javaslom, hogy előbb a dokival beszélj, mert a mai világban nem lehet biztos az ember benne, hogy nem találnak-e valami ürügyet, hogy elküldjenek, mielőtt a dokid felvenne táppénzre.

Igaz, hogy a táppénz kevesebb, viszont a TGYÁS megállapításánál jövedelemként azt az összeget veszik figyelembe, amely után egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett volt a dolgozó. A táppénzből nem vonnak egészségbiztosítási járulékot, így a TGYÁS alapja a fizetésed lesz.

2011. nov. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!