Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kismamik! Nem terveztek...

Kismamik! Nem terveztek külföldre költözést stb? hogy làtjàtok a jövö helyzetét Magyarban? Munka stb.

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Otthon sem volt vészes az anyagi helyzetem, de mióta külföldön élek a fiammal, klasszisokkal jobb minden. Én mindenkinek ajánlom, annyira mások külföldön az emberek..
2011. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
merre vagy??
2011. jún. 7. 16:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Brüsszelben.
2011. jún. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
na az sem megoldás ha mindenki elhúz....azért kint sincs kolbászból a kerítés, ha ott nem jön be, akkor is gáz van....
2011. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Én is megvoltam otthon...rendesen kerestem, mellette volt időm mindig tanulni is, kerestem annyit hogy autót vettem és tartottam fenn, + van egy icipici saját lakásom is Bp-en (bár ez örökölt).

De a sors úgy alakította, hogy beleszerettem egy külföldi férfiba és kiköltöztem külföldre. Most várjuk a babánkat is...(már nagyon így a 37. héten)

Voltam otthon is terhesgondozáson és persze itt is, hiszen nemsoká itt szülök majd.

Sajnos az egészségügy és a szociális támogatások összehasonlítása teljes mértékben lehangoló tapasztalat, és persze nem az otthonom a győztes...

Ennek ellenére a védőnőm, akit egyszer látogattam meg otthon, e-mail-en levelezik velem, érdeklődik, nagyon segítőkész. Míg itt egy kicsit el vagyok veszve védőnő hiányában marad az orvosom akire számíthatok, de ők nem jönnek be szüléskor...csak a szülésznő...azt pedig az ügyeleti naptáruk fogja eldönteni, hogy ez velünk kivel történik majd...

Szóval vannak érvek pro-kontra, én azért mégis külföldet választottam szülni...pontosan a fejlettebb kórházaknak / egészségügyi ellátás miatt.

Alapvetően most otthon nagyon nehéz..szenved a családom és sok-sok barátom...havi potom összegekért dolgozzák ki a lelküket...míg speciel itt pl. a minimálbér 1300 euro jelenleg (kb: 350 ezer forint) amit egy kukás is megkap!

Összességében (sajnos) nem megyünk már haza, mert úgy látjuk itt kint jobban fogunk tudni élni majd a babóval.

Franciaországból írtam.

2011. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
szoszédok vagytok :) Svàjc:)szerintem is jobb kint egy fizubol jol kijövünk amit otthon sajna nem lehet elmondani :( igez egyedül érzem magam, az orvosom szupi amit otthon nem tudtam elmondani sajna
2011. jún. 7. 16:54
 7/14 anonim ***** válasza:

jaaj most mire volt jó ez a kérdés, már bocsi.Tudom az tesz itt fel kérdést aki akar, arról, amiről akar, de nem fair az orrunk alá dörgölni, hogy kint mennyivel jobb...főleg, hogy Te is kint vagy kedves kérdező!!!

Tényleg nem kötözködésből írok, de aki itthon él, és rossz napja van, az elolvassa a kérdést és csak lehangolódik...szerintem.Persze lehet van, akit inspirál, de az a kisebbség szerintem.

Na mind1, nem akarok vitatkozni, csak ha már nem vagy "sorstárs" akkor ne szítsd a hangulatot....

(3.voltam)

2011. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Senkinek nem kötelezö Magyarba maradni senki sincs visszatartva engem csak az érdekel hogy hogy vélekednek akik otthon vannak erröl. mindenkinek volt lehetösége és van is.
2011. jún. 7. 17:46
 9/14 anonim ***** válasza:

aha, persze, marha sok lehetősége van főleg azoknak, akik a havi fizetésből alig jönnek ki....miből finanszírozzák a kiutat?Mi a garancia, hogy ha megpályáznak egy munkát akkor az be is jön és nem kell visszamenniük a semmire?

Mind1, nem akarok vitatkozni, csak nem értem....ha itthon lennél megérteném a kérdésed, de így nem, ne haragudj, lehet velem van a baj.

2011. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Így van, senkinek sem kötelező "magyarban" maradni. De ehhez egy kicsit több kell, mint kedv kérdés...Ehhez fel kell adnod az eddigi életedet, amit felépítettél és általában az ismeretlenbe mész ki. Több embert is ismerek akinek nem jött össze a nagy világjárás. Én a magam részéről inkább maradnék a biztosban! Van rendes állásunk, itt van a családunk, barátaink stb. Viszont, ha határ mentén laknánk akkor biztos, hogy kijárnánk dolgozni!
2011. jún. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!