Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelentkezni szeretnék egy...

Jelentkezni szeretnék egy állásra, küldeni kell önéletrajzot e-mailben. De mit írjak az e-mail szövegeként? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Megszólításként Tisztelt Hölgyem/Uram? (nincs konkrét név feltüntetve a hirdetésben) Azt is beleírjam az e-mailbe, hogy hol találtam az állást és hogy arra szeretnék jelentkezni (konkrétan megnevezem az állás pozícióját)? Ennyi elég vagy még mit írjak? Bocsánat a sok butának tűnő kérdésért, de szeretnék végre elhelyezkedni, így lehet a korábban elküldött e-mail szövegek alapján nem is sikerült ez. Minden hasznos tanácsot/véleményt szívesen fogadok! Csak normális válaszokat várok! Köszönöm!
2011. nov. 29. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy példa. Én így szoktam, hozzáteszem sikerrel.


Tisztelt Hirdető! /ha nincs név/


Az /itt és itt talált álláshirdetésre reagálva, a mellékletben ezúton küldöm Önnek szakmai önéletrajzomat /ezen pozíció/ betöltésének érdekében.


A mielőbbi személyes találkozás reményében tisztelettel:

2011. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

E-mailben általában motivációs levelet is szoktak írni. Ami azt jelenti, hogy leírod, hogy miért ragadta meg az érdeklődésedet ez a hirdetés, és miért gondolod, hogy te lehetsz erre az ideális jelölt. Ebben esetleg ismét kiemelheted az erre vonatkozó iskoláidat/tapasztalatodat. Ha sok ezer jelentkező lesz, végig sem olvassák az összes önéletrajzot. Viszont így felhívhatod magadra a figyelmet.

Ha ennek sem lesz hatása, ne keseredj el, ha 1 darab pozíciót hirdettek meg, akkor az már úgyis rég elkelt, vagy protekcióssal töltik be.


[link]


Lehet kapni az álláskeresésről könyveket, érdemes egyet beszerezni. Mert az interjúkon egy csomó baromságot kérdeznek, amit a HR-esek tanulnak a főiskolán. Pl. sorold fel 3 rossz tulajdonságodat. (Ezzel eleinte engem mindig megfogtak.) Na, nem mintha ezzel fel lehetne mérni, hogy te vagy-e a megfelelő jelölt, de ugye a HR főiskolán is ki kell tölteni valamivel az időt.

A belinkelt oldalon az állásinterjúval kapcsolatban is találsz ötleteket.

2011. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. nov. 29. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!