Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akárki, bárki aki munkanélküli...

Akárki, bárki aki munkanélküli kérvényezheti a rövid időtartamú közfoglalkoztatás támogatására vonatkozó kérelmet? (lent)

Figyelt kérdés

Ezt akárki kérvényezheti?

[link]


2011. nov. 30. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kérvényezni akárki kérvényezheti, csak nem mindenki foglalkoztathat közfoglalkoztatásban munkaerőt (elutasítanak, ha csak egyszerű "mezei" foglalkoztató vagy)


"(3) Közfoglalkoztató lehet:


a) helyi és kisebbségi önkormányzat, valamint ezek jogi személyiséggel rendelkező társulása,


b) költségvetési szerv,


c) egyház,


d) a nemzeti civil alapprogramról szóló törvényben meghatározott civil szervezet,


e) közhasznú szervezet, a Khszt. 2. § (1) bekezdés h) és j) pontjában foglaltak kivételével,


f) az állami és önkormányzati tulajdon kezelésével és fenntartásával megbízott, vagy erre a célra az állam, önkormányzat által létrehozott gazdálkodó szervezet,


g) vízitársulat,


h) erdőgazdálkodó, amennyiben a közfoglalkoztatás keretében


ha) az erdő külön törvényben meghatározott közjóléti céljainak megvalósítása érdekében végzett feladatok ellátására,


hb) a természeti károkat szenvedett erdőterületek rehabilitációjára,


hc) erdészeti sétautak, turistautak és tanösvények kijelölésére, karbantartására,


hd) határjelek és környezetének karbantartására,


he) tűzpászták készítését és tűzmegelőzést szolgáló feladatok ellátására,


hf) kommunális hulladék gyűjtésére és elszállítására,


hg) az erdőterület kommunális szennyeződéstől való tisztítására kerül sor,


i) szociális szövetkezet azon tevékenysége körében, amit a közhasznú szervezetekről szóló törvény közhasznú tevékenységnek ismer el,


j) a vasúti pályahálózat-működtető szervezet a vasúti pálya és környezete tisztántartásával, a kapcsolódó területek növényzetének karbantartásával, továbbá a vasúti üzemi létesítmények fenntartója az üzemi létesítmény állagmegóvásával kapcsolatos feladatai ellátásában."


[link]

2011. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én azt szeretnék kérvényezni, hogy én mint magánszemély napi 4 órában gereblyézhessem a parkokban a faleveleket vagy a havat lapátolhassam havi 30 ezer forintért.

Ez a kérvény nem arra vonatkozik?

2011. nov. 30. 13:31
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Bárki jelentkezhet én úgy tudom, önkormányzathoz be kell menni, ott majd bővebben elmondják. Persze ha van más kereseted, vagy suliba jársz akkor nem.
2011. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!